Piątek, 25.05.2018 Imieniny obchodzą:  Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena
Miasto Polityka Region 16.05.2017 22:00

Porzucek o S11: Nieudacznicy z PO i PSL nie przygotowali inwestycji

Poseł Marcin Porzucek. Fot. Życie Piły

Pilski poseł PiS ostro krytykuje zaplanowany na środę w Pile protest w sprawie budowy drogi ekspresowej S11. "Przez 8 lat nieudacznicy z PO i PSL nie przygotowali tej inwestycji" - mówi Marcin Porzucek.

W środę 17 maja w Pile spotkają się samorządowcy tworzący Stowarzyszenie Gmin, Powiatów i Województw "Droga S11". Zaniepokojeni tym, że - jak twierdzą - realizacja dróg ekspresowych S10 i S11 jest zagrożona postanowili przy okazji Walnego Zebrania zorganizować protest i blokadę drogi. Akcja odbędzie się około godziny 10.30 przy przejściu dla pieszych na drodze krajowej numer 11, w pobliżu motelu Rębajło, przy skrzyżowaniu DK 11 z drogą prowadzącą na Płotki. Blokada drogi ma być symboliczna. Uczestnicy protestu chcą co kilka minut przechodzić przez przejście dla pieszych, blokując ruch. CZYTAJ WIĘCEJ: Samorządowcy walczą o S11. Będzie blokada drogi.

 

Plany związane ze środowym protestem na spotkaniu z dziennikarzami i na swoim profilu na Facebooku ostro skrytykował pilski poseł Prawa i Sprawiedliwości. Podczas briefingu prasowego Marcin Porzucek zapewnił, że obecny rząd nie zamierza rezygnować z realizacji drogi S11, w tym obwodnic Piły i Ujścia. Zarzucił przy tym politykom Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, że to oni przez osiem lat swoich rządów nie zrobili nic, by w północnej Wielkopolsce powstał choć odcinek drogi ekspresowej. - Przez 8 lat nieudacznicy z PO i PSL nie przygotowali tej inwestycji. Brak wariantu, brak wniosku o decyzję środowiskową, brak projektu, brak Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej. W efekcie 0 kilometrów S11 w północnej Wielkopolsce. Poza bardzo wstępnymi pracami, zrobiono jedno. W kampanii wyborczej ogłoszono abstrakcyjny program budowy na ponad dekadę, któremu nie zapewniono finansowania - napisał na swoim profilu na Facebooku Marcin Porzucek. 

 

Parlamentarzysta PiS twierdzi przy tym, że "obecny rząd nadrabia te zaległości". - 29 maja odbędzie się posiedzenie Komisji Oceny Projektów Inwestycyjnych w sprawie obwodnicy. Dalsze prace będą kontynuowane. Nadrobimy zaległości naszych poprzedników, choć wiemy, że raczej niemożliwe będzie skorzystanie ze środków z UE z tej perspektywy. To zasługa polityków PO i PSL, którzy powinni ze wstydu schować się pod stół, a nie utrudniać kierowcom blokadami ruch na drodze krajowej - komentuje Porzucek.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności