Poniedziałek, 28.05.2018 Imieniny obchodzą:  Augustyn, Jaromir, Wiktor
Rozrywka 18.05.2017 22:52

Na co do kina? [VIDEO]

Kadr z produkcji "Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski". Fot. www.helios.pl

Sprawdź aktualny repertuar kina Helios w Pile i zobacz zwiastuny filmowych nowości.

Jedną z premier tego tygodnia w kinie Helios w Pile jest dokument "Teraz i w godzinę śmierci". Mariusz Pilis i Dariusz Walusiak wyruszają w wielomiesięczną podróż z kamerą przez cztery kontynenty, by przekonać się, czy naprawdę – jak twierdzą katolicy – modlitwa różańcowa może zmieniać bieg historii. Czy to prawda, że to krucjata różańcowa spowodowała, że z Austrii wycofały się wojska sowieckie, a modlitwa różańcowa setek tysięcy demonstrantów spowodowała upadek Ferdynanda Marcosa na Filipinach? Czy sprawdza się mistyczna wizja nigeryjskiego biskupa, że Boko Haram w jego kraju zostanie pokonane dzięki modlitwie różańcowej? Czy milion białych różańców przywróci pokój na Ukrainie?

 

 

Od piątku, 19 maja Helios zaprasza też na przedpremierowe seanse familijnej produkcji "Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski". Smerfetka, która kierując się tajemniczą mapą, wraz z przyjaciółmi – Mądralą, Osiłkiem i Ciamajdą – wyrusza w pełną przygód wyprawę do Zakazanego Lasu. A miejsce to pełne jest magicznych stworzeń, kolorów i przygód. Tak Smerfetka i jej przyjaciele, wyprzedzając Gargamela, docierają do tajemniczej zaginionej wioski, poznając największą tajemnicę w historii Smerfów.

 

 

Całymi rodzinami do kina możecie wybrać się też na produkcje: "Dzieciak rządzi", "Riko prawie bocian" i "Dudi cała naprzód".

 

 

W repertuarze Heliosa również "Obcy: Przymierze". Statek osadniczy ”Przymierze” dociera na nieznaną planetę, która wydaje się być prawdziwym rajem dla człowieka. Członkowie ekspedycji szybko się jednak przekonują, że trafili do mrocznego, pełnego tajemnic i zagadek świata, którego jedynym mieszkańcem jest android David (nominowany do Oscara Michael Fassbender), ocalały z katastrofy ”Prometeusza”. Gdy odkrywają, że świat ten kryje w sobie niewyobrażalne zagrożenie, muszą podjąć przerażającą próbę ucieczki.

 

 

Poza tym na wielkim ekranie: "Strażnicy Galaktyki 2" i "Szybcy i wściekli 8".

 

W poniedziałek, 22 maja Helios zaprasza na kolejną odsłonę cyklu "Helios na scenie". O 18.30 zostanie wyświetlony spektakl teatralny "Rosencrantz i Guildenstern nie żyją". Daniel Radcliffe („Harry Potter”), Joshua McGuire („Godzina”) i David Haig („Cztery wesela i pogrzeb”, „Świadek oskarżenia”) w błyskotliwie zabawnej komedii sytuacyjnej Toma Stopparda, transmitowanej na żywo z teatru Old Vic w Londynie. Główni bohaterowie sztuki to postaci wyjęte z „Hamleta” Szekspira. Rosencrantz i Guildenstern byli jego przyjaciółmi, dworzanami, którym polecono odeskortować księcia do Anglii, gdzie miał być zdradziecko zabity. Tymczasem Hamlet przeczytawszy ich listy sam spowodował śmierć obu mężczyzn. Tyle wiemy od Szekspira.

 

A w czwartek, 25 maja kolejne spotkanie w ramach Kina Kobiet, czyli - jak zawsze - dobra zabawa, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami i film. Tym razem będzie to komedia "Jutro będziemy szczęśliwi". Początek o 18.30.

 

 

Dokładny repertuar znajdziecie na stronie internetowej kina Helios w Pile.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności