Poniedziałek, 28.05.2018 Imieniny obchodzą:  Augustyn, Jaromir, Wiktor
Biznes Praca 07.06.2017 09:51

Władze Piły ruszają w teren. Będą szukać pracowników

Fot. UM Piła

- Szacuje się, że w ciągu najbliższych lat w Pile powstanie co najmniej pięć tysięcy nowych miejsc pracy - przekonują urzędnicy. Władze Piły będą zachęcały do podjęcia pracy w Pile mieszkańców sąsiednich powiatów. Rusza program "Pracuj w Pile".

- "Pracuj w Pile" to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na kadrę pracowniczą w naszym mieście. Plany nowych inwestorów oraz rozwijający się lokalni przedsiębiorcy znacząco wpływają na i tak bardzo niski wskaźnik bezrobocia, który obecnie utrzymuje się na poziomie 4%. Stąd decyzja prezydenta o rozpoczęciu kampanii koordynowanej przez Inwest Park, która pozwoli zaprezentować pilską ofertę rynku pracy w subregionie - mówi Jagoda Oburota z Urzędu Miasta w Pile.

 

- Ruszamy z prezydentem Piotrem Głowskim do mieszkańców naszego subregionu. Będziemy zapraszać ich do pracy w Pile - mówi zastępca prezydenta Piły, Beata Dudzińska. - To kolejny etap działań, po tym jak zbudowaliśmy bezpieczny rynek pracy i pozyskaliśmy inwestorów. Musimy zapewnić tym inwestorom odpowiednią kadrę. Chcemy zwrócić uwagę mieszkańców subregionu na nasze miasto i na to, że w Pile powstają wartościowe miejsca pracy. Dlatego rozpoczynamy tę kampanię - dodaje Beata Dudzińska.

 

Władze Piły będą szukać osób chętnych do pracy w zlokalizowanych w naszym mieście przedsiębiorstwach w promieniu około 70 kilometrów od Piły. - To jest dystans, który pracownik może spokojnie pokonać zmierzając do pracy - mówi Beata Dudzińska.

 

A na spotkaniach włodarze miasta będą m.in. rozdawać bezpłatną gazetę z aktualnymi ofertami pracy. - Będziemy szukali pracowników wszystkich szczebli, bo mamy ciekawą i szeroką ofertę. Do pracy w Pile będziemy zachęcać też mówiąc o programach, takich jak "Mieszkanie na start", który umożliwia pracownikom wynajem mieszkania na preferencyjnych warunkach - mówi prezes spółki Inwest-Park, Edyta Musiał.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności