Poniedziałek, 28.05.2018 Imieniny obchodzą:  Augustyn, Jaromir, Wiktor
Miasto Praca 14.06.2017 15:50

Praca dla niepełnosprawnych. Ruszyła Manufaktura Dobrych Usług

Fot. materiały prasowe

W Pile rozpoczęła działalność Manufaktura Dobrych Usług. To spółka non-profit, która zatrudnia osoby niepełnosprawne.

Manufaktura Dobrych Usług to spółka non-profit, której głównym udziałowcem jest Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej w Pile prowadzące Zakład Aktywności Zawodowej. Manufaktura Dobrych Usług jest swego rodzaju rozszerzeniem działalności ZAZ. - Pomysł rozwinięcia działalności Zakładu Aktywności Zawodowej w Pile powstał już jakiś czas temu. Z uwagi na lokalowe i prawne ograniczenia zwiększenie liczby osób zatrudnionych w ZAZ przy ulicy Węglowej w Pile nie jest możliwe, zarazem ciągle wiele osób niepełnosprawnych składa podania o przyjęcie do pracy w ZAZ. Osoby te często posiadają stopień niepełnosprawności, który zgodnie z ustawą o rehabilitacji nie zezwalał na ich zatrudnienie w Zakładzie. Właśnie w tym celu powstała Manufaktura Dobrych Usług, która ma także umożliwić przejście pracownikom Zakładu kolejnych etapów rehabilitacji zawodowej - mówi Jagoda Oburota z Urzędu Miasta w Pile.

 

W Manufakturze na początek zatrudnienie znajdzie 5 osób niepełnosprawnych w pełnym wymiarze czasu pracy oraz jedna osoba na stanowisku kierownika produkcji w wymiarze 1/4 etatu. - Manufaktura Dobrych Usług będzie świadczyła usługi z zakresu krawiectwa i haftu. Zleceniodawcą będzie głównie ZAZ, jednakże zostało już podpisane porozumienie o współpracy z wrocławską Spółdzielnią Socjalną PANATO, która utworzyła konsorcjum PANATO BAG. Konsorcjum skupia podmioty ekonomii społecznej zatrudniające osoby niepełnosprawne - dodaje Jagoda Oburota. 

 

Manufaktura planuje w przyszłości rozszerzyć działalność o branże konfekcjonowania, pakowania produktów, elektromontażu oraz usług porządkowych. 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności