Poniedziałek, 28.05.2018 Imieniny obchodzą:  Augustyn, Jaromir, Wiktor
Galerie Miasto 15.06.2017 11:21

Ratownicy już w pracy. Ruszył sezon na pilskich kąpieliskach

Fot. Życie Piły

Od czwartku, 15 czerwca nad bezpieczeństwem wypoczywających na pilskich Płotkach i Piachach plażowiczów czuwają ratownicy. Początek sezonu oznacza też opłaty za wjazd na teren ośrodka na Płotkach.

Połowa czerwca to tradycyjnie początek sezonu na pilskich kąpieliskach. Od czwartku, 15 czerwca na Płotkach i Piachach pracują ratownicy. Do końca czerwca będą pełnić dyżury między 9.00 a 17.00. Od lipca ich czas pracy zostanie wydłużony do 19.00. Wtedy też zwiększy się obsada ratowników nad jeziorami. W lipcu powiększony zostanie również obszar strzeżonego kąpieliska na Płotkach. Do końca czerwca wyznaczono je na 50 metrów.

 

Rozpoczęcie sezonu na kąpieliskach wiąże się też - jak co roku - z wprowadzeniem opłat za wjazd na teren ośrodka na Płotkach. Dla pieszych i rowerzystów wstęp pozostaje bezpłatny. Opłaty obowiązują jednak kierowców samochodów (4 złote od poniedziałku do czwartku i 5 złotych w piątki, soboty i niedziele) oraz kierowców motocykli, skuterów i motorowerów (2 złote od poniedziałku do czwartku i 3 złote w piątki, soboty i niedziele).

 

Kierowcom przypominamy, że na drodze prowadzacej na Płotki - na odcinku od Gościńca Rębajło do bramy wjazdowej na teren ośrodka - obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności