Sobota, 24.02.2018 Imieniny obchodzą:  Bogurad, Bogusz, Boguta
Galerie Sport 16.06.2017 13:30

Deptak jak stadion. W niedzielę w Pile Konkurs Skoku o Tyczce

Fot. MOSiR Piła (archiwum)

W niedzielę, 18 czerwca pilski deptak znów zamieni się w stadion lekkoatletyczny. Na ul. Śródmiejskiej rozegrany zostanie V Międzynarodowy Uliczny Konkurs Skoku o Tyczce Mężczyzn i I Otwarte Mistrzostwa Piły w Skoku o Tyczce Kobiet.

Imprezę współorganizują Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Klub Sportowy Gwardia Piła oraz pochodzący z Piły lekkoatleta Przemysław Czerwiński. - Wyprowadzenie rywalizacji poza prawdziwy stadion jest jak najbardziej trafne, bo jest to widowiskowa konkurencja. Dla zawodników bliskość publiczności jest bardzo dopingująca - mówi Przemysław Czerwiński.

 

Ubiegłoroczne zawody zakończyły się zwycięstwem Piotra Liska. Reprezentant szczecińskiego klubu pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,50 m.

 

Konkurs odbywa się w Pile od kilku lat, ale w tym roku po raz pierwszy odbędzie się też rywalizacja kobiet. I Otwarte Mistrzostwa Piły w Skoku o Tyczce Kobiet na deptaku przy ul. Śródmiejskiej rozpoczną się o godzinie 15.30. Po nich - o 17.00 - ruszy V Międzynarodowy Uliczny Konkurs Skoku o Tyczce Mężczyzn. 

 

Nazwiska zawodników, którzy staną w niedzielę do rywalizacji na pilskim deptaku prezentowane są sukcesywnie na stronie wydarzenia na facebookowym profilu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności