Piątek, 25.05.2018 Imieniny obchodzą:  Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena
Galerie Miasto 21.06.2017 14:11

Koniec z wybojami. Ścieżki rowerowe do remontu [ZDJĘCIA]

Fot. materiały prasowe UM Piła

Zniszczone, pełne dziur i wybojów ścieżki rowerowe w Pile doczekają się remontu.

Pilski Urząd Miasta podpisał z wykonawcą umowę na modernizację kilku odcinków zniszczonych ścieżek rowerowych w Pile. Przebudowane zostaną drogi: wzdłuż alei Powstańców Wielkopolskich - od ronda Łukasiewicza do zakładów Philipsa,  wzdłuż ulicy Wawelskiej - od ulicy Karpackiej do torów kolejowych, w przebiegu obwodnicy śródmiejskiej w rejonie Ronda Jacka Kuronia - od ul. Okrzei do ul. Podgórnej, wzdłuż ulicy Mickiewicza od strony lasu - pomiędzy al. Wojska Polskiego a ul. Wyspiańskiego, wzdłuż al. Wojska Polskiego, od strony lasu - od ronda 6 Pułku Lotnictwa Myśliwsko - Bombowego do istniejącej ścieżki w rejonie przejazdu kolejowego oraz wzdłuż ulicy Kossaka - od ronda 10 kwietnia 2010 roku do skrzyżowania z drogami krajowymi nr 10 i 11.

 

W sumie prace prowadzone będą na ścieżkach o łącznej długości ponad pięciu kilometrów. Na niektórych z remontowanych odcinków zainstalowane zostanie też nowe oświetlenie uliczne i elementy tzw. małej architektury.

 

Prace przy remontach ścieżek rowerowych powinny zakończyć się do 10 października 2017 roku. Ich koszt to około 6,5 miliona złotych.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności