Poniedziałek, 28.05.2018 Imieniny obchodzą:  Augustyn, Jaromir, Wiktor
Biznes Galerie Praca 26.06.2017 13:53

„Pracuj w Pile”. Urzędnicy i przedsiębiorcy szukają pracowników

Fot. materiały prasowe UM Piła

Chodzież była pierwszym przystankiem na trasie akcji "Pracuj w Pile". Miejskie władze i lokalni przedsiębiorcy zachęcają mieszkańców regionu do podjęcia pracy w naszym mieście.

O akcji "Pracuj w Pile" pisaliśmy w Życiu Piły na początku czerwca. CZYTAJ WIĘCEJ: Władze Piły ruszają w teren. Będą szukać pracowników.

 

W poniedziałek kampania rozpoczęła się na dobre. - O godzinie 5.30 odbył się pierwszy wyjazd w ramach kampanii Urzędu Miasta Piły „Pracuj w Pile”. Prezydent Piotr Głowski wraz z wiceprezydent Beatą Dudzińską, pilskimi przedsiębiorcami - przedstawicielami Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski - oraz pracownikami Inwest-Parku pojechali do Chodzieży, gdzie m. in. na dworcu PKP rozdawali specjalne wydanie gazety „Z pierwszej ręki” zawierające aktualne oferty pracy w Pile oraz informacje o pracodawcach. Kampania jest skierowana szczególnie do osób, które na co dzień dojeżdżają do dużych ośrodków miejskich takich jak Poznań, Bydgoszcz czy Szczecin - mówi Jagoda Oburota z Urzędu Miasta w Pile.

 

- Mamy świadomość, że nie dotrzemy bezpośrednio do wszystkich potencjalnych osób mogących podjąć pracę w naszym mieście. Jednakże wyjazdy te mają być symbolem zmian, które dokonały się na pilskim rynku pracy na przełomie ostatnich lat i mają one w nadzwyczajny sposób zwrócić uwagę zarówno pilan, jak i mieszkańców ościennych miejscowości, że w Pile powstały nowe firmy, a co za tym idzie nowe miejsca pracy, zaś firmy które istnieją w Pile od lat poszukują nowych pracowników albowiem ich działalność dynamicznie się rozwija – mówi prezydent Piły, Piotr Głowski.

 

Szacuje się, że w ciągu najbliższych lat w Pile powstanie co najmniej pięć tysięcy nowych miejsc pracy. W ramach kampanii "Pracuj w Pile" władze Piły będą szukać osób chętnych do pracy w zlokalizowanych w naszym mieście przedsiębiorstwach w promieniu około 70 kilometrów od Piły. - To jest dystans, który pracownik może spokojnie pokonać zmierzając do pracy - mówi Beata Dudzińska. - Celem kampanii będzie również przybliżenie sylwetek poszczególnych firm, których na rynku pilskim sukcesywnie przybywa - dodaje Jagoda Oburota.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności