Czwartek, 19.04.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszyrad, Czechasz, Czesław
Bezpieczeństwo i prawo 04.07.2017 15:36

Policjanci z Piły doczekają się nowej komendy?

Fot. Życie Piły

"Budowa nowej komendy dla pilskiej policji została wpisana do programu modernizacyjnego policji" - mówi poseł Polski Razem, Grzegorz Piechowiak. Jest szansa, że prace budowlane rozpoczną się w 2019 roku.

O konieczności budowy nowej siedziby dla Komendy Powiatowej Policji w Pile mówi się od lat. Ma to usprawnić i poprawić komfort pracy pilskich policjantów, ale i ułatwić mieszkańcom Piły kontakt z mundurowymi.

 

- Swego czasu odbyłem wizytę studyjną z byłym już komendantem wojewódzkim i jego zastępcą do spraw logistyki i uznaliśmy, że budynek, w którym obecnie mieści się pilska komenda nie nadaje się już do remontu i dlatego powinna zostać wybudowana nowa siedziba. Poprzedni komendant powiatowy nie zrobił jednak nic, żeby wpisać to do programu modernizacyjnego policji. Dzięki moim staraniom - po rozmowach z Komendantem Głównym Policji oraz jego zastępcą odpowiedzialnym za finanse i kwestie związane z modernizacją - Piła została umieszczona na liście do budowy - mówił dziś w Pile poseł Polski Razem, Grzegorz Piechowiak. - Oczywiście, nie odbędzie się to od razu, bo mam świadomość że najpierw trzeba prowadzić te inwestycje, które zostały wcześniej zaplanowane, ale mamy obiecane że w przyszłym roku rozpoczną się prace związane z przygotowaniem projektu - dodaje Grzegorz Piechowiak.

 

Wstępne rozmowy na temat finansowania tej części inwestycji obecny Komendant Powiatowy Policji w Pile przeprowadził już z władzami Piły i powiatu. - Oba te samorządy dołożą się do projektu - zapowiada poseł Piechowiak.

 

Nowy budynek Komendy Powiatowej Policji w Pile ma stanąć w pobliżu obecnej siedziby policji. - Teren - aż do torów - jest własnością policji, nie ma więc potrzeby zakupu żadnych gruntów. Jestem przekonany, że nasi policjanci zasługują na to, by pracować w godnych warunkach - dodaje Grzegorz Piechowiak.

 

Budowa nowej siedziny KPP w Pile ma szansę rozpocząć się w 2019 roku. Ostateczne decyzje w tej kwestii jednak jeszcze nie zapadły.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności