Piątek, 23.02.2018 Imieniny obchodzą:  Bądzimir, Damian, Piotr
Region Sport 05.07.2017 15:40

Młodzi hokeiści walczą w Wałczu. Mistrzostwa Europy U16

Fot. Życie Piły

Na terenie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu rozgrywane są Mistrzostwa Europy w Hokeju na Trawie chłopców do lat 16.

W turnieju udział bierze czternaście drużyn narodowych: Austria, Białoruś, Bułgaria, Chorwacja, Dania, Francja, Gruzja, Litwa, Polska, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Walia, Finlandia. W sumie do Wałcza przyjechało ponad 300 osób - zawodników, trenerów, sędziów i działaczy sportowych. 30-minutowe mecze w których walczą pięcioosobowe drużyny rozgrywane są na terenie Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich przy al. Zdobywców Wału Pomorskiego 99 w Wałczu.

 

W środowe południe swój pierwszy mecz rozegrała reprezentacja Polski. Nasza drużyna pokonała zespół z Litwy 9:1. Jeszcze w środę Polacy rozegrają kolejne spotkanie. O 18.30 zmierzą się z reprezentacją Białorusi. - Przyjechaliśmy tu po złoto. Z tym składem jesteśmy w stanie to osiągnąć - mówi trener reprezentacji Polski, Mateusz Grochal.

 

Wstęp na rozgrywane w Wałczu Mistrzostwa Europy w Hokeju na trawie 5-osobowym chłopców do lat 16 jest bezpłatny. Wszystkie spotkania można również oglądać online za pośrednictwem transmisji udostępnianych na stronie internetowej Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Tam też dostępny jest harmonogram spotkań.

 

Mistrzostwa organizuje Europejska Federacja Hokeja na Trawie. Turniej w Wałczu zakończy się w sobotę. Dwie najlepsze drużyny uzyskają awans do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Buenos Aires w 2018 roku.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności