Piątek, 25.05.2018 Imieniny obchodzą:  Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena
Galerie Miasto 05.07.2017 16:33

Rozpoczął się remont wnętrz RCK [ZDJĘCIA]

Fot. Życie Piły

Wnętrza Regionalnego Centrum Kultury w Pile zamieniły się w plac budowy. Do października trwać będzie modernizacja obiektu.

Rozpoczęta właśnie rewitalizacja wnętrz Regionalnego Centrum Kultury w Pile obejmuje: remont i przebudowę holi głównych z ciągami komunikacyjnymi, przebudowę toalet i przejść, a także przebudowę kasy i punktu informacji. W budynku zostanie też zainstalowana winda. Pojawi się również nowy system wentylacyjny i klimatyzacyjny. Modernizacja obejmie też wymianę stolarki drzwiowej, oświetlenia, remont pomieszczeń szatni i galerii na pierwszym piętrze. Poprzednia modernizacja holi RCK odbyła się w latach 70. ubiegłego wieku. Toalety remontowane były w 1993 roku.

 

Zgodnie z planami remont powinien zakończyć się z końcem października. Jego koszt to 2 240 000 złotych. 85% tej kwoty stanowi dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Wykonawcą robót jest firma THERMBAU z Piły.

 

- Przez najbliższe miesiące wnętrze budynku przechodzić będzie metamorfozę. W tym czasie imprezy odbywać się będą w różnych punktach miasta: na placu Konstytucji 3 Maja, w Parku Miejskim, na ulicy Śródmiejskiej, Bulwarach Chatellerault oraz na placu Staszica - informuje RCK.

 

Jak wnętrze Regionalnego Centrum Kultury w Pile mają wyglądać po zakończeniu remontu - możecie zobaczyć na wizualizacjach, które publikowaliśmy w Życiu Piły na początku maja.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności