Piątek, 25.05.2018 Imieniny obchodzą:  Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena
Miasto 07.07.2017 12:34

Pilski Budżet Obywatelski: Więcej czasu na głosowanie

Fot. materiały prasowe UM Piła

Głosowanie w ramach pilskiego Budżetu Obywatelskiego zostało wydłużone do 21 lipca. Urząd Miasta czeka też na osoby, które chciałyby wziąć udział w pracach Komisji Konsultacyjnej.

- Zadaniem Komisji Konsultacyjnej będzie wpisanie do systemu elektronicznego - za pośrednictwem komputerów udostępnionych przez Urząd Miasta Piły - głosów oddanych za pośrednictwem kart papierowych. Propozycja powołania Komisji jest odpowiedzią na wnioski rad osiedli i wypełnieniem deklaracji ogłoszonych podsumowaniu ubiegłorocznych wyników konsultacji - mówi koordynator pilskiego budżetu obywatelskiego, Bartosz Mirowski.

 

A żeby wziąć udziałw pracach komisji trzeba do 10 lipca do Urzędu Miasta dostarczyć odpowiednie zgłoszenie. Wniosek dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miasta.

 

Głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego Piły na 2018 rok odbywa się m.in. przez internet, za pośrednictwem strony www.konsultacjespoleczne.pila.pl. - Głosować można również w tradycyjny sposób - na kartach do głosowania, które dostępne są w Urzędzie Miasta i filiach biblioteki. Udział w konsultacjach i tym samym w głosowaniu nad propozycjami mogą wziąć wszystkie zameldowane w Pile osoby, które ukończą w tym roku 16 lat. Jedna osoba może oddać maksymalnie 5 głosów na zadania z listy tzw. "projektów małych" i maksymalnie 5 głosów na zadania z listy tzw. "projektów osiedlowych" - dodaje koordynator pilskiego Budżetu Obywatelskiego, Bartosz Mirowski.


 
Na realizację projektów, które mają zostać zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego Piły na 2018 rok miasto przeznaczyło trzy miliony złotych.  - W ramach dotychczasowych edycji mieszkańcy zdecydowali już o przeznaczeniu w sumie jedenastu milionów złotych. Środki te pozwoliły na wybór 80 zadań - dodaje Bartosz Mirowski.

 

Dotychczas internetowy system pilskiego budżetu obywatelskiego na rok 2018 zarejestrował już ponad 24 tysiące głosów. Głosy te zostały oddane przez ponad 4100 osób.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności