Sobota, 24.02.2018 Imieniny obchodzą:  Bogurad, Bogusz, Boguta
Rozrywka 07.07.2017 13:20

Święto bluesa. Jubileuszowy Blues Express [VIDEO]

Fot. Życie Piły (archiwum)

To będzie prawdziwe święto bluesa. Przed nami jubileuszowy, XXV Blues Express. W piątek koncert w Pile, a w sobotę przejazd pociągu, koncerty na stacjach i finał nad jeziorem Proboszczowskim w Zakrzewie. Sprawdź program tego wydarzenia!

Tegoroczny Festiwal rozpocznie się piątkowym koncertem w centrum Piły. 7 lipca o 18.00 na deptaku przy ul. Śródmiejskiej zagrają: Sama River Blues, Amusing Companions i Hot Water.

 

A w sobotę - tradycyjnie - na wielkopolskie tory wyruszy imprezowy, muzyczny pociąg. Na stacjach Blues Expressu jak zawsze będą odbywały się koncerty.

 

Po tym jak pociąg dojedzie do Zakrzewa Złotowskiego, nad jeziorem Proboszczowskim rozpocznie się koncert finałowy jubileuszowego, XXV Blues Expressu. Wystąpią: Voo Voo, Irek Dudek, Blues Flowers, Free Blues Band, Gang Olsena, Obstawa Prezydenta i Bluesdorf Orchestra. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

 

Szczegółowe informacje o festiwalu, w tym o cenach biletów na przejazd Blues Expressem, znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia.

 

Pomysłodawcą festiwalu Blues Express jest Henryk Szopiński.

 

25 lat historii zakrzewskiego blusa w pigułce. Na tym filmiku trwającym blisko 9 minut Henryk SZOPIŃSKI opowiada jakie były początki tej znanej w kraju imprezy blusowej - pamientajcie w sobotę spotykamy się w Zakrzewie na wielkiej blusowej gali z udziałem I ligi blusa krajowego.

Opublikowany przez Andrzej Ławniczak na 4 lipca 2017
wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności