Poniedziałek, 28.05.2018 Imieniny obchodzą:  Augustyn, Jaromir, Wiktor
Bezpieczeństwo i prawo Region 12.07.2017 16:23

Pijany spowodował kolizję. Okazało się, że był poszukiwany

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Złotowie

Policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który spowodował kolizję drogową. Okazało się, że był pijany. I na tym nie koniec - mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania i był poszukiwany.

24-latka zatrzymali policjanci z komisariatu w Jastrowiu. - Patrol otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło w Jastrowiu przy ul. Roosevelta. W zdarzeniu brały udział dwa samochody: citroen i fiat. Sprawcą zdarzenia drogowego okazał się niemający uprawnień kierowca citroena, 24-letni mieszkaniec powiatu radomskiego, poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzania wydanego przez Sąd Rejonowy w Opolu celem odbycia kary pozbawienia wolności. Już po krótkiej rozmowie z mężczyzną funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że może on być pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad promil alkoholu w organizmie - relacjonuje sierż. sztab. Maciej Forecki z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

 

Zatrzymamny mężczyzna trafił do aresztu. - Mężczyzna odpowie również przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości bez uprawnień oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu co najmniej 3-letni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, grzywna nie mniejsza niż 5 tysięcy złotych oraz do 2 lat pozbawienia wolności - dodaje Maciej Forecki.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności