Czwartek, 19.04.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszyrad, Czechasz, Czesław
Bezpieczeństwo i prawo 14.07.2017 14:03

Kolejna mieszkanka Piły ofiarą oszustki. Straciła 40 tysięcy

Fot. Życie Piły

90-letnia mieszkanka Piły wpuściła do mieszkania oszustkę i została okradziona. Kobieta straciła prawie 40 tysięcy złotych.

- Do domu 90-letniej mieszkanki Piły zapukała kobieta twierdząc, że przyjechała z zagranicy, a celem jej wizyty w Polsce była chęć odwiedzin sąsiada seniorki, którego jednak w domu nie zastała. Poprosiła więc starszą panią o kartkę w celu pozostawienia dla niego wiadomości. Właścicielka wpuściła kobietę do mieszkania i poszła do pokoju obok poszukać kartki. Oszustka w tym czasie przeszukała zawartość szafy 90-latki i dokonała kradzieży znajdujących się tam pieniędzy w kwocie prawie 40 tysięcy złotych. Gdy starsza pani zorientowała się, co się stało, zadzwoniła na policję - relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile.

 

To kolejny taki przypadek w naszym mieście. Niedawno informowaliśmy o oszustce, która okradła 80-letnią mieszkankę Piły, wchodząc do jej mieszkania pod pretekstem przekazania informacji o dotyczących refundacji leków. - Oszuści działają pod różnymi legendami, aby osiągnąć swój cel. Na swoje ofiary najczęściej wybierają samotnie mieszkające starsze osoby, Pod żadnym pozorem nie wpuszczajmy do domu nieznajomych, a w razie wątpliwości poprośmy o pomoc sąsiada lub zadzwońmy na policję - apelują mundurowi.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności