Poniedziałek, 28.05.2018 Imieniny obchodzą:  Augustyn, Jaromir, Wiktor
Bezpieczeństwo i prawo 14.07.2017 16:00

Pilski szpital kupił nową karetkę [ZDJĘCIA]

Fot. Życie Piły

Lekarze i ratownicy medyczni z Piły mają do dyspozycji nową karetkę specjalistyczną.

- To karetka zespołu specjalistycznego, czyli takiego w którym pracuje też lekarz. Poprzednia - z 2009 roku - zostanie przeznaczona do innych zadań, będzie wykorzystywana do transportu chorych - mówi dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile, Rafał Szuca. - Najstarsza karetka, jaką dysponujemy jest z 2002 roku, są też dwie karetki z przebiegiem ponad 800 tysięcy kilometrów - dodaje. Dlatego szpital, inwestując w sprzęt, planuje też zakupy nowych karetek. - Ten zakup zrealizowano zgodnie z planem inwestycyjnym przyjętym na ten rok - mówi starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

 

A jak się okazuje karetka specjalistyczna w Pile jest wykorzystywana zdecydowanie częściej niż w pozostałych wielkopolskich miastach. - Cieszymy się z tego zakupu, bo wyjazdów karetki specjalistycznej w Pile jest dużo, średnio dziewięć na dobę. W Wielkopolsce ta średnia to pięć wyjazdów na dobę - mówi ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Specjalistycznego w Pile, Krzysztof Jarzyński.

 

Na terenie powiatu pilskiego pracuje pięć zespołów ratownictwa medycznego - jeden specjalistyczny (z lekarzem) i cztery podstawowe (z ratownikami medycznymi). Trzy karetki stacjonują w samej Pile, pozostałe w Ujściu i Wyrzysku. Nowa karetka Szpitala Specjalistycznego w Pile wraz z wyposażeniem kosztowała blisko 400 tysięcy złotych.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności