Czwartek, 19.04.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszyrad, Czechasz, Czesław
Bezpieczeństwo i prawo 14.07.2017 20:12

Więcej policji na drogach. Trwa akcja „Prędkość”

Fot. Życie Piły

W ten weekend na drogach całego kraju - również w Pile i regionie - pracować będzie więcej niż na co dzień policjantów. Trwa policyjna akcja "Prędkość".

Z policyjnych statystyk wynika, że tylko w pierwszy weekend tegorocznych wakacji na polskich drogach doszło do 335 wypadków, w których śmierć poniosło 40 osób.  - Zdecydowana większość, bo 282 zdarzenia, została spowodowana przez kierujących pojazdami, którzy naruszając zasady ruchu drogowego doprowadzili do śmierci 30 osób. 75 wypadków drogowych powstało w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu - informuje policja.

 

I dlatego właśnie mundurowi rozpoczęli w piątek kolejną akcję - "Prędkość". - Jej celem jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych również poprzez dyscyplinowanie tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Do działań będą wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Policjanci poddadzą kontroli prędkości samochody i motocykle. W tych dniach będzie stosowana zasada „zero tolerancji” dla kierowców przekraczających prędkość.  Policjanci będą zwracali szczególną uwagę na każde, nawet najmniejsze przekraczanie przepisów w tym zakresie. Pamiętajmy, że poruszać się należy z prędkością, która jest określona w przepisach ruchu drogowego, a więc gdy znak wskazuje na prędkość np. 50km/h, to właśnie maksymalnie tak szybko możemy jechać - informuje policja.

 

Akcja "Prędkość" potrwa do późnych godzin w niedzielę, 16 lipca.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności