Sobota, 24.02.2018 Imieniny obchodzą:  Bogurad, Bogusz, Boguta
Galerie Polityka 16.07.2017 22:18

„Łańcuch światła”. Protest przed Sądem Rejonowym w Pile [ZDJĘCIA]

Fot. Życie Piły

W niedzielę wieczorem przed budynkiem Sądu Rejonowego w Pile spotkali się przeciwnicy wprowadzanych i proponowanych przez Rząd zmian w sądownictwie. Uczestnicy pilskiego protestu zapowiadają, że przed sąd przyjdą też w poniedziałek.

W niedzielę o 21.00 przed budynkiem Sądu Rejonowego w Pile spotkało się ponad trzydzieści osób. Część z nich zapaliła znicze, inni przyszli z latarkami, by w ten sposób dołączyć przeprowadzanej w największych polskich miastach akcji "Łańcuch światła", która ma być symbolem "czystych intencji oraz nadziei". Ale to przede wszystkim sprzeciw wobec wprowadzanych i proponowanych przez Rząd zmian w sądownictwie. Chodzi o przyjęte przez Sejm zmiany w ustawach o Krajowej Radzie Sądownictwa i ustroju sądów powszechnych, a także o projekt ustawy o Sądzie Najwyższym. Uczestnicy protestu zarzucają rządzącym niszczenie niezależnego sądownictwa i trójpodziału władzy w Polsce.

 

Minister Sprawiedliwości zapewnia z kolei, że wprowadzane zmiany służą demokracji i obywatelom. Zbigniew Ziobro przekonuje, że wymiar sprawiedliwości uzyska realne narzędzia kontroli nieprawidłowości, które w ostatnich latach narastały w sądownictwie.

 

Osoby, które w niedzielny wieczór protestowały przed Sądem Rejonowym w Pile zapowiedziały, że swoją akcję powtórzą w poniedziałek, również o 21.00.

 

W niedzielę pilanie brali również udział w akcji "Łańcuch światła" i proteście przed Sejmem w Warszawie. Do stolicy pojechali m.in. przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji i działacze Platformy Obywatelskiej.

 

Jesteśmy 💪

Opublikowany przez Jacek Wojciech Bogusławski na 16 lipca 2017
wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności