Sobota, 24.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gabriel, Marek, Szymon
Galerie Polityka 20.07.2017 23:05

„Chcemy weta!” Kolejna manifestacja przed sądem w Pile [ZDJĘCIA]

Fot. Życie Piły

W czwartkowy wieczór, po przyjęciu przez Sejm ustawy o Sądzie Najwyższym, pilanie ponownie spotkali się przed siedzibą Sądu Rejonowego w Pile. Odśpiewali hymn i wznosili okrzyki, domagając się od Prezydenta RP zawetowania ustawy o SN.

Protesty - w ramach ogólnopolskiej akcji "Łańcuch Światła" - odbywają się przed budynkiem pilskiego sądu od niedzieli, codziennie o 21.00. W czwartkowy wieczór na manifestacji pojawiło się ponad 200 osób. Była to najliczniejsza jak dotąd manifestacja w tej sprawie w Pile. 

 

Protestujący, zapalając znicze przed sądem, wyrażają swój sprzeciw wobec wprowadzanych przez Rząd zmian w sądownictwie. Jak mówią - prowadzi to do upartyjnienia sądów i jest łamaniem Konstytucji. Chcą też, by prezydent Andrzej Duda zawetował trzy ustawy zmieniające sądownictwo w Polsce. Chodzi o przyjęte już wcześniej przez Sejm zmiany w ustawach o Krajowej Radzie Sądownictwa i ustroju sądów powszechnych, a także o przyjętą w czwartek ustawę o Sądzie Najwyższym. [CZYTAJ WIĘCEJ: Sejm przyjął ustawę o Sądzie Najwyższym. Jak głosowali pilscy posłowie?]

 

Rządzący zapewniają z kolei, że wprowadzane zmiany służą demokracji i obywatelom. Minister sprawiedliwości przekonuje, że wymiar sprawiedliwości uzyska realne narzędzia kontroli nieprawidłowości, które w ostatnich latach narastały w sądownictwie. 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności