Sobota, 24.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gabriel, Marek, Szymon
Bezpieczeństwo i prawo Region 27.07.2017 13:12

Policjanci przechwycili ponad 500 porcji amfetaminy

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Pile

Policjanci przechwycili ponad 500 porcji amfetaminy. Narkotyki znaleziono w dwóch samochodach zatrzymanych do kontroli drogowej.

Amfetaminę przechwycili policjanci z Wyrzyska. Blisko 400 porcji narkotyku mundurowi znaleźli w Volkswagenie Golfie, którym podróżowało dwóch mężczyzn. - Na widok policjantów, zaczęli oni dość nerwowo się zachowywać. Wzbudziło to podejrzenia mundurowych i dlatego natychmiast postanowili oni zatrzymać samochód do kontroli. Podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli blisko 400 porcji amfetaminy. Narkotyki zapakowane były w worki strunowe i ukryte w specjalnej skrytce - relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

 

Kolejną porcję narkotyków policjanci z Wyrzyska znaleźli w zatrzymanym do kontroli BMW, którym również podróżowało dwóch mężczyzn. - Powodem kontroli był fakt, iż kierujący poruszał się pojazdem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze podczas wykonywanych czynności, obserwując kierowcę i pasażera, postanowili przeszukać dokładnie samochód, tym bardziej, że kierowca w przeszłości był już karany za przestępstwa narkotykowe. Policjanci znaleźli skrzynkę z narzędziami. W środku były śmieci, a wśród nich pudełko po kliszy fotograficznej. Ale zamiast kliszy, w środku ukrytych było ponad 150 porcji amfetaminy - dodaje Żaneta Kowalska.

 

Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy powiatu pilskiego w wielku od 19 do 29 lat. Grozi im do trzech lat więzienia.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności