Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Biznes Galerie Miasto 28.07.2017 19:44

Ulicą Konopnickiej do VIVO! i... nowej galerii handlowej

Fot. Życie Piły

Jeszcze w tym roku powinno zostać zrealizowane połączenie ulicy Marii Konopnickiej z rondem Unii Europejskiej, przy wjeździe na teren galerii VIVO! W planach jest też budowa galerii handlowej przy nowej drodze.

Pilski Urząd Miasta ogłosił już przetarg na budowę odcinka drogi łączącej ulicę Marii Konopnickiej z ulicą Zygmunta Starego, do ronda Unii Europejskiej. Chodzi o niewielki, niespełna 100-metrowy fragment od placu Staszica. Przy drodze mają powstać też chodniki i ścieżki rowerowe, kosze na śmieci oraz oświetlenie uliczne. Nowa droga znacznie ułatwi mieszkańcom Piły komunikację między centrum miasta a galerią handlową VIVO!, bez konieczności przejazdu przez ul. 14 Lutego lub kluczenia wokół placu Staszica.

 

Ale na tym nie koniec. Przy mającym powstać odcinku ulicy Marii Konopnickiej planowana jest również budowa nowej galerii handlowej. To inwestycja prywatnego przedsiębiorcy, który jest właścicielem terenu pomiędzy Szkołą Policji a ulicą Zygmunta Starego. Ten inwestor to pilska spółka Partner Commercial. Jak zapowiada Sławomir Kurzac z Partner Commercial planowana galeria handlowa ma mieć powierzchnię około dwóch tysięcy metrów kwadratowych.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności