Sobota, 24.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gabriel, Marek, Szymon
Miasto Region 31.07.2017 17:58

Uwaga na pogodę. IMGW i Łowcy Burz ostrzegają

Fot. Polscy Łowcy Burz

"Sytuacja może doprowadzić do wystąpienia licznych i groźnych zjawisk burzowych o bardzo dużym natężeniu - ostrzegają Polscy Łowcy Burz.

W najbliższych dniach Piłę i cały region mogą nawiedzić groźne burze z opadami i silnym wiatrem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenie przed burzami dla naszego regionu. - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad - czytamy w komunikacie IMGW. Ostrzeżenie to obowiązuje od godziny 20.00 w poniedziałek.

 

O tym, że pogoda w najbliższych dniach może dać nam się we znaki informują też Polscy Łowcy Burz. - Pojawi się podwyższone ryzyko wystąpienia gwałtownych burz - z ulewnymi opadami deszczu (lokalnie do 30-40 mm opadu), silnymi porywami wiatru (do 100 km/h), lokalnie również z opadami gradu (do 3-4 cm średnicy). Punktowo gwałtowne zjawiska mogą osiągnąć większe nasilenie - piszą Łowcy Burz. Niebezpiecznie może być we wtorek i w nocy z wtorku na środę. - Ostrzegamy – wtorek na północy i zachodzie naszego kraju może przynieść bardzo ciężką i niebezpieczną pogodę! - dodają. 

 

Jak informują Łowcy Burz Piła i nasz region znajdą się w strefie dużego ryzyka groźnych burz. - Sytuacja ta jest szczególnie groźna i może doprowadzić do wystąpienia licznych i groźnych zjawisk burzowych o bardzo dużym natężeniu. Prognozuje się opady gradu o średnicy do 5-6 cm lub nieco większej, a także gwałtowne porywy wiatru powodujące liczne i poważne szkody. Opady deszczu i gradu w burzach superkomórkowych będą wyjątkowo intensywne. W związku z dużymi wartościami wskaźników kinematycznych (związanych z prędkością i kierunkiem wiatru), nie można wykluczyć rozwoju trąby powietrznej - ostrzegają Polscy Łowcy Burz.

 

***W związku z problemami związanymi z prawidłowym działaniem naszej strony internetowej, wrzucamy tekst wpisu dot....

Opublikowany przez Polscy Łowcy Burz na 31 lipca 2017
wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności