Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Bezpieczeństwo i prawo 01.08.2017 21:48

Utrudnij zadanie złodziejowi. Kolejna akcja znakowania rowerów

Fot. Pixabay

Znakowanie rowerów oraz ich bezpłatna diagnostyka - już w czwartek w Pile. Tego wydarzenia nie powinien przegapić żaden właściciel roweru. Sprawdź szczegóły.

Kolejną w naszym mieście akcję znakowania rowerów organizują wspólnie Powiat Pilski oraz Komenda Powiatowa Policji w Pile. Akcja zostanie przeprowadzona w czwartek, 3 sierpnia między 13.00 a 18.00 przed budynkiem Starostwa Powiatowego przy al. Niepodległości w Pile. Na miejscu będzie można też skorzystać z darmowej pomocy i porad fachowca, który z bliska przyjrzy się naszym jednośladom.

 

- Nasze rowery będą bez wątpienia bezpieczniejsze, kiedy odpowiednio je oznakujemy. Jak podkreślają policjanci, w przypadku kradzieży nawet sam właściciel nie zawsze potrafi podać szczegółowych danych, dotyczących wyglądu skradzionego roweru. Dlatego znakowanie, połączone  z wykonaniem zdjęcia, które pomoże w identyfikacji pojazdu, jest tak bardzo pomocne - mówi starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

 

Procedura znakowania rowerów będzie polegała na sfotografowaniu jednośladów przez policję i wypełnieniu przez właściciela roweru stosownej deklaracji. Za pomocą znakopisu na rower zostanie również naniesiony numer. Zdjęcie roweru wraz z nadanym indywidualnie numerem znajdzie się w specjalnie utworzonej bazie. Dzięki tym danym, w przypadku odnalezienia roweru, policjantom będzie znacznie łatwiej dotrzeć do jego właściciela.

 

- Znakując rower zwiększamy nasze szanse na jego odzyskanie. Dodatkowo na każdym jednośladzie umieszczana zostanie naklejka z informacją, że pojazd jest oznakowany przez policję. Stanowi to istotną barierę chroniącą nasz pojazd przed nieprawowitym przywłaszczeniem – mówi Komendant Powiatowy Policji w Pile, mł. insp. Sebastian Cichocki.

 

Uczestnicy akcji otrzymają też od jej organizatorów kamizelki odblaskowe.

 

Ważne dla wszystkich właścicieli rowerów! Spotykamy się w czwartek w godz. 13.00-18.00 przed Starostwem Powiatowym w Pile. Zapraszamy, naprawdę warto :)

Opublikowany przez Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile na 1 sierpnia 2017
wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności