Sobota, 24.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gabriel, Marek, Szymon
Miasto 02.08.2017 21:28

Dwa miliony na termomodernizację „przychodni specjalistycznej”

Fot. Życie Piły

Nazywany przez wielu pilan "przychodnią specjalistyczną" budynek przy al. Wojska Polskiego 49B w Pile doczeka się termomodernizacji. 

Starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz wicestarosta Stefan Piechocki podpisali z przedstawicielami firmy Nova Term umowę na termomodernizację budynku przy alei Wojska Polskiego 49B w Pile. Warta blisko dwa miliony złotych inwestycja zakończy się w październiku.

 

- Na tej inwestycji zyskają zarówno mieszkańcy Piły, powiatu pilskiego, jak i najemcy - mówi starosta pilski, Eligiusz Komarowski. - Tutaj swoją siedzibę mają podmioty świadczące usługi medyczne dla mieszkańców Piły i okolic, ale także organizacje rolnicze z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na czele. Jest tutaj także Klub Sporty Walki Piła. To zaledwie kilka z podmiotów, które korzystają z naszego obiektu. Liczę na to, że po remoncie pojawią się kolejni chętni. Lokale będą znacznie tańsze w eksploatacji niż teraz. Po przeprowadzonych pracach oszczędności mogą sięgnąć nawet 50% dotychczasowych kosztów energii cieplnej. Docieplenie elewacji zewnętrznej nada obiektowi nowy, znacznie korzystniejszy wygląd. Poza tym remont wpłynie na istotne zmniejszenie ilości gazów emitowanych do atmosfery. Termomodernizując obiekty chronimy środowisko - dodaje Eligiusz Komarowski.

 

Dzięki termomodernizacji budynek zyska też nowy, nowoczesny wygląd. - Zastosujemy rozwiązania na wysokim poziomie, od fundamentów po dach. Mamy bogate doświadczenie. Ten obiekt ma cieszyć oko i tak z pewnością będzie - dodaje Andrzej Cieślik z firmy Nova Term.

 

Zgodnie z umową prace przy termomodernizacji budynku powinny zakończyć się do 20 października 2017 roku.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności