Sobota, 24.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gabriel, Marek, Szymon
Bezpieczeństwo i prawo Region 02.08.2017 22:02

Przestępczy rodzinny biznes. Policja zlikwidowała „dziuplę” [VIDEO]

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Pile

Policjanci z Piły zlikwidowali "dziuplę" samochodową. Jak się okazało nielegalnym biznesem zajmowali się członkowie jednej rodziny. Grozi im do ośmiu lat więzienia.

Nielegalny rodzinny biznes prowadzony był na terenie województwa zachodniopomorskiego. - Do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosił się mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego informując, że nieznany sprawca dokonał kradzieży jego samochodu. Z relacji mężczyzny wynikało, że ostatni raz widział swój pojazd marki KIA Sorento kilka godzin wcześniej, kiedy zaparkował go przy ulicy Rynkowej w Pile. Jednak już po kilku dniach prowadzonego postępowania, śledczy nabrali wątpliwości, czy faktycznie doszło do kradzieży samochodu. Przełom w sprawie nastąpił na początku ubiegłego tygodnia. Wtedy też na podstawie zebranych materiałów pilscy kryminalni ustalili, że do żadnej kradzieży nie doszło. Jak się okazało, mężczyzna zgłosił fałszywe zawiadomienie, chcąc wyłudzić odszkodowanie za jego rzekomą kradzież. Niestety nie przewidział, że zajmujący się sprawą policjanci bardzo szybko ustalą prawdziwy przebieg wydarzeń - relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile. - Kryminalni wpadli na kolejny trop. Ustalili, że rzekomo skradziony samochód miał już kilku właścicieli, którymi byli po kolei członkowie rodziny, a mężczyzna, który zgłosił kradzież KIA Sorento, wcale nie był jego właścicielem, tylko jego kuzyn. Kryminalni na podstawie zgromadzonego materiału i szczegółowej analizy ustalili, że członkowie rodziny zajmują się prawdopodobnie nielegalnym procederem - dodaje Żaneta Kowalska.

 

W ten sposób policjanci z Piły trafili na posesję na terenie województwa zachodniopomorskiego, gdzie funkcjonowała samochodowa "dziupla". - Policjanci podczas przeszukania ujawnili części od pojazdu KIA Sorento. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli różnego rodzaju dokumenty, m.in. umowy kupna sprzedaży pojazdów - dodaje Żaneta Kowalska.

 

W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 47 i 52 lat. Grozi im do ośmiu lat więzienia.

 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności