Sobota, 24.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gabriel, Marek, Szymon
Galerie Miasto 04.08.2017 21:36

Tłumy na znakowaniu rowerów. Będzie powtórka [ZDJĘCIA]

Fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Takiego zainteresowania organizatorzy akcji znakowania rowerów nie spodziewali się. Przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Pile zjawiły się prawdziwe tłumy.

Zainicjowana przez starostę pilskiego, Eligiusza Komarowskiego i współorganizowana z Komendą Powiatową Policji w Pile akcja znakowania rowerów odbyła się w czwartek, 3 sierpnia na placu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Pile. Przez kilka godzin policjanci z pilskiej komendy oznakowali aż 615 rowerów. 

 

- Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni. Spodziewaliśmy się około dwustu mieszkańców, tymczasem liczba osób, która przyjechała do nas rowerami, zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich. To najlepiej dowodzi o słuszności przedsięwzięcia. Bardzo dziękuję zaangażowanym w akcję - zarówno w jej organizację, jak i w sam udział. Dziękuję policji, a także radnym Rady Powiatu, również tym, którzy osobiście tutaj dotarli, za podjęcie decyzji o sfinansowaniu tak spektakularnego wydarzenia. Wyrazy wdzięczności kieruję też pod adresem pracowników salonu rowerowego Radosława Krugłego za darmowy serwis przy okazji znakowania - mówi starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

 

Część rowerzystów, którzy przyjechali na akcję znakowania jednośladów otrzymała też odblaskowe kamizelki. Czekających w kolejce częstowano darmową wodą, a najmłodsi mogli zrobić sobie zdjęcie z policyjną maskotką - Sierżantem Pyrkiem. 

 

- Rowery znakujemy od kilku lat, ale dopiero od niedawna widać, że cieszy się to coraz większym zainteresowaniem. Rozmiary dzisiejszej akcji robią wielkie wrażenie. Warto pamiętać, że oznakowany rower staje się znacznie mniej atrakcyjnym towarem dla złodzieja, bo przestaje być anonimowy. Kiedy trafia on w nasze ręce, możemy go bardzo szybko przypisać do właściciela - mówi naczelnik wydziału prewencji pilskiek policji, podinsp. Tomasz Wojciechowski.

 

Akcja zostanie powtórzona za niecały miesiąc. Kolejna okazja do oznakowania roweru - w poniedziałek, 4 września między 13.00 a 18.00, również przed siedzibą Starostwa Powiatowego przy al. Niepodległości w Pile.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności