Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Bezpieczeństwo i prawo 18.08.2017 04:40

„Odblask to nie obciach”. W trosce o bezpieczeństwo

Fot. Życie Piły

W Pile rozpoczęła się kolejna kampania, której celem jest wzrost świadomości związanej z byciem widocznym na drodze oraz promocja używania elementów odblaskowych. Ma w tym pomóc specjalna, "magiczna" tuba.

Akcję "Odblask to nie obciach" zainaugurowano w czwartek w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Pile. - Celem akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez wzrost świadomości związanej z byciem widocznym na drodze oraz promocją używania elementów odblaskowych głównie wśród dzieci i młodzieży, ale także wśród dorosłych. Cel ten ma być osiągnięty przez prezentację m.in. w przedszkolach i szkołach Piły i powiatów ościennych „urządzenia” nazwanego „magiczną” tubą. Tuby w prosty, ale jednocześnie bardzo dobitny sposób pokazują różnicę jak po zmierzchu widoczna jest osoba z odblaskami lub bez nich. Ich wielką zaletą jest to, że w każdej chwili i w dowolnym miejscu, bez względu na porę dnia i nocy można przedstawić symulację drogową „po ciemku” - mówi zastępca dyrektora WORD w Pile, Mirosław Mantaj.

 

Akcję zainicjowała nieformalna grupa "Sławek & Przyjaciele" z Bydgoszczy. Partnerami kampanii są: Miejski Zakład Komunikacji w Pile, Komenda Powiatowa Policji w Pile, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile, Atrium Kasztanowa, Premio Opony Nowak i Agencja Reklamowa Kameleon Colours.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności