Sobota, 24.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gabriel, Marek, Szymon
Galerie Miasto 01.09.2017 14:21

Park Miejski otwarty, ale są ograniczenia [ZDJĘCIA]

Fot. Życie Piły

W piątkowy poranek, po trzech tygodniach przerwy, otwarty został Park Miejski w Pile. Wyznaczono w nim jednak strefy, do których nadal nie można wchodzić. Park będzie też zamykany w czasie burz i wichur.

Park Miejski zamknięto 11 sierprnia, po tym jak przewróciło się w nim kilkanaście drzew. - Stało się to po wichurze, ale z pewnością nie tylko ona była powodem tych zdarzeń. Do tej chwili nie wiemy do końca jaka była przyczyna. Decyzję o zamknięciu parku podjęliśmy ze względów bezpieczeństwa - mówi zastępca prezydenta Piły, Krzysztof Szewc.

 

Obecnie w parku pracują specjaliści, którzy mają ustalić dokładne przyczyny powalenia drzew i plan dalszego działania. Prowadzone są m.in. ekspertyzy dendrologiczne. - Trwają też prace arborystyczne, polegające na podwiązywaniu trzech dębów błotnych w okolicy parkowej altanki. W dalszym etapie będą prowadzone badania związane ze statyką drzew. Zapadną też decyzje, które drzewa trzeba usunąć, a wobec których można podjąć działania naprawcze - mówi Elżbieta Sieg z Zarządu Dróg i Zieleni w Pile. Badania te powinny zakończyć się jeszcze we wrześniu.

 

W piątek, 1 września park został otwarty, ale wyznaczono w nim strefy, do których nadal nie wolno wchodzić. - Te miejsca zdaniem biegłych nie powinny być jeszcze udostępnione mieszkańcom - tłumaczy wizeprezydent Krzysztof Szewc. W zamkniętych strefach znajdują się bowiem drzewa, których system korzeniowy został uszkodzony - naderwany lub podtopiony.

 

Władze Piły podjęły też decyzję, że na czas burz i wichur Park Miejski będzie zamykany. - Biorąc pod uwagę to, co się wydarzyło zdecydowaliśmy że przy trudnych warunkach atmosferycznych park będzie zamknięty. Niekiedy będzie to zamknięcie na jedną, czasami na klilka godzin, ale w czasie burz  i wichur park będzie zamykany - mówi Krzysztof Szewc.

 

Po ponownym otwarciu Parku Miejskiego w to miejsce wracają zaplanowane wcześniej wydarzenia. W najbliższą sobotę, 2 września odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności