Sobota, 24.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gabriel, Marek, Szymon
Miasto Sport 04.09.2017 16:21

Półmaraton Philipsa: Zamieszanie z długością trasy

Fot. UM Piła

Organizatorzy Półmaratonu Philipsa weryfikują długość trasy tegorocznego biegu. Część biegaczy informuje, że dystans był dłuższy niż powinien.

27. Międzynarodowy Półmaraton Philipsa odbył się w minioną niedzielę. W tym roku trasa biegu została zmieniona i - jak się okazuje - część biegaczy informuje, że mogła być dłuższa niż powinna. Półmaratoński dystans to 21 kilometrów i 97,5 metra, tymczasem niektórzy uczestnicy biegu donoszą, że trasa półmaratonu mogła być o nawet 400 metrów dłuższa.

 

 

 

Na facebookowym profilu biegu uczestnicy Półmaratonu zostawiają niepochlebne komentarze. "Bieg rangi Mistrzostw Polski i taka sytuacja!! Wstyd!", "u mnie na Garminie wyszedł dystans 21,47 km. Oczywiście odstępstwa i błąd w odczycie mogą być ,ale 400 m to trochę za dużo." - piszą biegacze.

 

Organizatorzy Półmaratonu wydali komunikat w tej sprawie. - Organizatorzy Półmaratonu PHILIPS Piła i Mistrzostw Polski w Półmaratonie informują, że dzisiaj weryfikować będą długość trasy 27. Półmaratonu PHILIPS Piła. Trasa była w tym roku zmieniana i otrzymała atest PZLA, AIMS oraz IAAF. Jej wytyczaniem zajmowała się firma zewnętrzna. Po analizie trasy wydany zostanie komunikat ze szczegółami - czytamy w komunikacie.

 

Zwycięzcą 27. Półmaratonu Philipsa został Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo. Wśród kobiet - ustanawiając rekord trasy - tryumfowała również reprezentantka Kenii, Stellah Jepngetich Barsosio. W ramach biegu rozegrano też Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. Tu zwycięzcami byli Arkadiusz Gardzielewski, i Ewa Jagielska.

 

Jak na razie nie wiadomo czy ewentualne nieprawidłowości z długością trasy wpłyną na końcową kwalifikację Półmaratonu.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności