Piątek, 23.03.2018 Imieniny obchodzą:  Feliks, Katarzyna, Piotr
Miasto Sport 06.09.2017 09:22

Trasa Półmaratonu Philipsa była dłuższa o 225 metrów

Fot. UM Piła

Organizatorzy Półmaratonu Philipsa przyznali, że trasa tegorocznego biegu była dłuższa niż powinna. "Wyniki są ważne i pozostają bez zmian" - informują.

O tym, że trasa tegorocznego Półmaratonu Philipsa mogła być dłuższa niż powinna informowali w serwisach społecznościowych sami uczestnicy biegu. Półmaratoński dystans to 21 kilometrów i 97,5 metra, tymczasem niektórzy uczestnicy biegu donosili, że trasa półmaratonu mogła być o nawet 400 metrów dłuższa.

 

Organizatorzy biegu zweryfikowali długość trasy i przyznali, że dystans był dłuższy. Dokładnie o 225 metrów. - W wyniku pomyłki trasa 27. Półmaratonu PHILIPS Piła była o dokładnie 225 metrów dłuższa, niż dystans półmaratonu. Ustaliliśmy to przy użyciu narzędzi pomiarowych, to ostateczna informacja w sprawie długości trasy niedzielnego biegu. Nie zmienia to w żadnym wypadku tego, że trasa została w tym roku prawidłowo zmierzona i tym samym uzyskała atest IAAF, PZLA, i AIMS. Odpowiedzialność za błąd w wyznaczaniu trasy ponosi firma zewnętrzna, która ją zabezpieczała. Jej pracownicy na al. Powstańców Wielkopolskich umieścili oznakowanie nawrotu o jedną nawrotkę za daleko w stosunku do wyznaczonej trasy, co spowodowało wydłużenie dystansu. Wyniki 27. Półmaratonu PHILIPS Piła, w tym Mistrzostw Polski w Półmaratonie Mężczyzn i Kobiet są ważne i pozostają bez zmian. Jesteśmy świadomi, że wielu biegaczy, którzy planowali pobić w tym roku w Pile swoje rekordy życiowe nie zrobili tego z uwagi, że musieli przebiec 225 metrów więcej. Jest nam z tego powodu bardzo przykro i wszystkich zainteresowanych przepraszamy. Obiecujemy, że w przyszłości taka sytuacja nie będzie miała miejsca - czytamy w komunikacie wydanym przez organizatorów biegu.

 

Zwycięzcą 27. Półmaratonu Philipsa został Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo. Wśród kobiet - ustanawiając rekord trasy - tryumfowała również reprezentantka Kenii, Stellah Jepngetich Barsosio. W ramach biegu rozegrano też Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. Tu zwycięzcami byli Arkadiusz Gardzielewski i Ewa Jagielska.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności