Sobota, 24.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gabriel, Marek, Szymon
Miasto Sport 07.09.2017 22:40

Szansa dla piłkarskich talentów. W Pile rusza akademia PZPN

Fot. materiały prasowe PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej we współpracy z Urzędem Miasta uruchamia w Pile piłkarską Akademię Młodych Orłów. Wkrótce odbędzie się nabór młodych talentów.

Piła będzie drugim po Poznaniu miastem w Wielkopolsce, w którym będzie funkcjonowała Akademia Młodych Orłów PZPN. W czwartek prezydent Piły, Piotr Głowski oraz przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej, Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej i Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Pile podpisali umowę finalizującą prace prowadzące do uruchomienia Akademii.

 

- To ważny moment dla naszej młodzieży i piłki nożnej w Pile. Rozmowy na temat uruchomienia w Pile Akademii Młodych Orłów prowadziliśmy przez wiele miesięcy i cieszę się, że dziś je finalizujemy. Od wielu lat bardzo mocno stawiamy na sport dzieci i młodzieży w naszym mieście. Odbywa się to w różnym zakresie - przez działania klubów sportowych i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji czy budowę infrastruktury - mówi prezydent Piły, Piotr Głowski.

 

- Akademia Młodych Orłów jest trójstronnym porozumieniem pomiędzy samorządem miejskim, Wojwódzkim Związkiem Piłki Nożnej i PZPN. Każda ze stron realizuje określone wcześniej zadania. My, jako PZPN finansujemy głównego trenera koordynatora, który jest szkolony przez PZPN, dajemy program i zapewniamy obrandowanie miejsc, w których są prowadzone zajęcia. Zapewniamy też wszystkim młodym zawodnikom stroje i piłki - mówi wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Jan Bednarek. - Chcemy, żeby w każdej Akademii pracowali jak najlepsi szkoleniowcy, dlatego też trenerzy regularnie przyjeżdżają do Warszawy i tam poznają najnowsze trendy szkoleniowe - dodaje.

 

- Cieszymy się, że udało się załatwić wszystkie formalności niezbędne do rozpoczęcia projektu Akademii Młodych Orłów. Jeszcze w tym roku AMO przeprowadzi nabór dzieci. Trenerem koordynatorem odpowiedzialnym za ten projekt będzie Tomasz Kowalski - zapowiada prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Pile, Adam Luboński. Nabór do AMO odbędzie się podczas tzw. "dnia talentów". Jak na razie nie wiadomo jednak kiedy dokładnie to się odbędzie. Informacje o naborze powinny być dostępne na stronie internetowej Akademii Młodych Orłów. W pilskiej Akademii Młodych Orłów swoje piłkarskie umiejętności szlifować będzie około 90 młodych zawodników.

 

W Pile trening AMO będą prowadzone na boisku Szkoły Podstawowej numer 7 i w hali Szkoły Podstawowej numer 12. Udział w nich będą mogli brać nie tylko młodzi piłkarze z Piły, ale i z całego regionu. Uczestnicy Akademii Młodych Orłów zostaną podzieleni na trzy kategorie wiekowe: Skrzaty (6-7 lat), Żaki (8-9 lat) oraz Orliki (10-11 lat). Treningi będą bezpłatne. - Uczestnicy i ich rodzice nie będą ponosili żadnych kosztów, ale udział w Akademii będzie wiązał się z obowiązkową obecnością dzieci na treningach. Chcemy, żeby wszystkie Akademie w kraju działały na takim samym, wysokim poziomie połączonym z narodowym modelem gry. Pracujemy według najnowszych europejskich trendów - dodaje wizeprezes PZPN, Jan Bednarek.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności