Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Miasto Rozrywka 08.09.2017 14:55

Weekend z fantastyką, komiksami i grami. Pilkon w UAM

Fot. www.Pilkon.pl

W sobotę i niedzielę Nadnotecki Instytut UAM w Pile opanują miłośnicy fantastyki, komiksów, książek, seriali oraz gier planszowych i elektronicznych.

To wydarzenie odbędzie się w Pile po raz drugi. Ubiegłoroczna edycja przyciągnęła około półtora tysiąca osób. - To lokalna inicjatywa kierowana do wszystkich fanów fantastyki, anime, mangi, komiksów, gier planszowych, gier komputerowych, graczy RPG a także osób, które uwielbiają emocjonująco spędzać czas. Jeśli nigdy nie byliście na takim wydarzeniu to jest do doskonała okazja na spędzenie czasu - zachęcają organizatorzy Pilkonu.

 

Tegoroczny Pilkon odbędzie się 9 i 10 września na terenie Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile przy ulicy Kołobrzeskiej. Na miejce będzie można dotrzeć specjalnym, bezpłatnym autobusem który będzie kursował między UAM a dworcem PKP. Dokładny rozkład jazdy dostępny jest na facebookowym profilu Pilkonu.

 

DARMOWY PILKONOBUS!!😎😀😍 Zapraszamy do jazdy tym magicznym autobusem. Zapoznajcie się z rozkładem jazdy :-)

Opublikowany przez Pilkon na 6 września 2017

 

Pilkon potrwa dwa dni i na ten czas przygotowano mnóstwo atrakcji, wśród nich: gry bez prądu czyli planszówki, gry video, retro komputery - Atari, Amigi i Comodore udostępnione przez Szczeciński Klub Fantastyki, warsztaty Legorobotyki, warsztaty origami, turnieje i konkursy, kącik azjatycki i wioskę średniowieczną zorganizowaną przez Bractwo Rycerzy Bezimiennych. Podczas Pilkonu odbędzie się też konkurs Cosplay, w którym uczestnicy imprezy przebierają się za znane postacie. Nadnotecki Instytut UAM w Pile w ten weekend odwiedzi też autor powieści kryminalnych Mariusz Czubaj.

 

Wstęp na Pilkon jest płatny. Bilet normalny kosztuje 15 złotych, ulgowy - 10 złotych. Więcej informacji i szczegółowy program konwentu znajdziecie na stronie internetowej Pilkonu oraz na stronie wydarzenia na Facebooku.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności