Sobota, 24.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gabriel, Marek, Szymon
Miasto Region 13.09.2017 10:46

W szpitalu w Pile powstaje pracownia elektrofizjologii

Fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Na oddziale kardiologicznym Szpitala Specjalistycznego w Pile powstanie pracownia elektrofizjologii. Najnowocześniejszymi metodami będą leczone w niej zaburzenia rytmu serca.

Władze powiatu pilskiego i szpitala zdobyły na ten cel prawie 2 miliony złotych dotacji celowej z rezerwy budżetu państwa. Za te pieniądze szpital kupi kardiograf, który umożliwi leczenie zaburzeń rytmu serca - takich jak migotanie przedsionków - najnowocześniejszymi metodami.

 

- Tego typu schorzenia od wielu lat - również i dziś - leczy się tabletkami, ale ta era powoli się kończy się. Teraz będziemy mieli do czynienia z supernowoczesnym zabiegiem - nakłuwamy tętnicę z ramienia lub udową i przy pomocy mikrocewnika dostajemy się do serca. Nawet w 70-80% przypadków będzie można raz na zawsze usunąć zaburzenia rytmu serca. To XXI wiek w medycynie - mówi ordynator oddziału kardiologicznego Szpitala Specjalistycznego w Pile, Krzysztof Karpiński.

 

- Teraz cykl leczenia zachowawczego będzie można zamknąć na pilskiej kardiologii. To bardzo istotne nie tylko dla pacjentów z Piły i najbliższej okolicy, bo ten oddział pełni rolę regionalną, obsługuje ponad pół miliona mieszkańców w tym zakresie - dodaje dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile, Rafał Szuca.

 

- Mówimy o prawie dwóch milionach złotych, które posłużą na utworzenie pracowni, jakiej w Pile jeszcze nie było i dzięki której pacjenci nie będą musieli wyjeżdżać na zabiegi do innych dużych ośrodków - mówi starosta pilski, Eligiusz Komarowski, dziękując przy tym posłowie Grzegorzowi Piechowiakowi. - Dziękuję panu posłowi za wskazanie drogi, która pomogła w uzyskaniu dotacji. To była bardzo wymierna pomoc - dodaje Eligiusz Komarowski.

 

Pracownia elektrofizjologii w Szpitalu Specjalistycznym w Pile ma zostać uruchomiona do końca roku.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności