Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Miasto 13.09.2017 13:00

Piła dla Sośna. Pomoc ofiarom nawałnicy

Fot. UM Piła

Piła organizuje pomoc dla ofiar nawałnicy z gminy Sośno w powiecie sępoleńskim. Dzięki zaangażowaniu pilskich przedsiębiorców odbudowane zostaną trzy konkretne gospodarstwa.

Kompleksowa pomoc dla trzech rodzin z gminy Sośno to efekt współpracy, jaką prezydent Piły nawiązał z wójtem Sośna. Na początku września Piotr Głowski z radnym Jackiem Bogusławskim odwiedzili teren zniszczony przez nawałnicę. - Jesteśmy przekonani, że teraz kiedy medialne zainteresowanie tym tematem jest już dużo słabsze, ta pomoc jest tym bardziej potrzebna - mówi prezydent Piły, Piotr Głowski. - Gmina Sośno jest jedną z tych, które najbardziej ucierpiały w nawałnicy. Zamieszkuje ją około pięciu tysięcy osób, a w wyniku nawałnicy uszkodzonych zostało pięćset domów - dodaje Piotr Głowski. 

 

Na spotkaniu z wójtem gminy Sośno, Leszkiem Stroińskim ustalono, że Piła udzieli kompleksowej pomocy trzem rodzinom. - Wójt wskazał nam nieruchomości, których właściciele będą mieli największe problemy z odbudową. Jest to małżeństwo emerytów, młoda rodzina z dwójką dzieci i niewielkie gospodarstwo rolne - mówi Piotr Głowski.

 

Pomoc dla mieszkańców gminy Sośno organizuje zespół, w którego skład - poza prezydentem Piły - wchodzą m.in. senator Mieczysław Augustyn, posłanka Maria Małgorzata Janyska oraz prezes Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pile, Andrzej Sadkowski. Akcję koordynuje Pilski Bank Żywności. - Najpilniejszą sprawą jest uzupełnienie poszycia dachowego w tych trzech gospodarstwach. Teraz te domy są przykryte folią. Później trzeba będzie przeprowadzić remonty tych budynków. Musimy działać szybko - mówi dyrektor Pilskiego Banku Żywności, Stanisław Borecki.

 

W akcję włączyło się już wielu pilskich przedsiębiorców. Niektórzy przekazują potrzebne materiały budowlane, inni - pieniądze na ich zakup. Pomoc nadal jest potrzebna. Firmy, które mogą i chcą pomóc w odbudowie domów mieszkańców gminy Sośno lub przekazać sprzęt do wyposażenia mieszkań powinny kontaktować się w tej sprawie z Pilskim Bankiem Żywności.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności