Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Miasto Polityka 13.09.2017 19:00

Wyprawki dla dzieci z Kresów. Zbiórka w biurze posła Pardy

Fot. Pixabay

Pilski poseł Kukiz`15 organizuje zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci w polskich szkołach za naszą wschodnią granicą. Akcja "Wyprawka - piórnik i zabawka" prowadzona będzie do połowy października.

- Dzieci w polskich szkołach za naszą wschodnią granicą rozpoczęły kolejny rok szkolnego. Sytuacja materialna wielu rodzin jest bardzo zła, dlatego warto im pomóc w wejściu w kolejny rok nauki i zabawy. Przez wiele lat nasi rodacy za wschodnią granicą byli zapomniani przez braci Polaków. Sytuacja ta na szczęście ulega zmianie, głównie dzięki oddolnej pracy organizacji pozarządowych. Włączamy się w te działania, zachęcając do współpracy wszystkie środowiska przyjazne Kresom Wschodnim - mówi poseł Błażej Parda.

 

Akcja obejmuje zbiórkę artykułów szkolnych oraz zabawek. Do 15 października zbierane będą przybory szkolne: kredki, piórniki, zeszyty, mazaki, bloki rysunkowe, plecaki, plasteliny, kolorowanki, książki edukacyjne i zabawki. W Pile punktem zbiórki jest biuro poselskie Błażeja Pardy, przy pl. Konstytucji 3 Maja.

 

Informacji o zbiórce udziela koordynator akcji, asystent posła Błażeja Pardy, Tobiasz Wiesiołek - nr tel. 794 101 048. 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności