Sobota, 24.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gabriel, Marek, Szymon
Bezpieczeństwo i prawo 13.09.2017 21:15

Piła po burzy. Kilkanaście interwencji strażaków

W Róży Wielkiej w powiecie pilskim powalone przez wichurę drzewa uszkodziły zabudowania. Fot. OSP Szydłowo

Kilkanaście razy interweniowali pilscy strażacy po burzy, która w środę wieczorem przeszła nad Piłą i regionem. Powalone przez wiatr drzewo blokowało ulicę Browarną, wichura uszkodziła też dach jednej z kamienic.

W sumie strażacy odebrali jedenaście zgłoszeń. Osiem z nich dotyczyło samej Piły. - Najpoważniejsze dotyczyło uszkodzonego dachu i kominu na budynku przy ulicy Wawelskiej w Pile. To zgłoszenie odebraliśmy o 18.17. Chwilę wcześniej otrzymaliśmy informację o przewróconym na ulicę Browarną drzewie - powiedział Życiu Piły mł. bryg. Zbigniew Szukajło z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Strażacy interweniowali też w Grabównie, Miasteczku Krajeńskim i Róży Wielkiej. W zdarzeniach tych na szczęście nikt nie ucierpiał.

 

Według informacji podanych przez Straż Miejską w Pile w wyniku burzy przewrócił się słup energetyczny na ulicy Trentowskiego, a na ulicy Andersa połamane konary uszkodziły stojące na parkingu dwa samochody. - Służby miejskie w obecnej chwili usuwają skutki nawałnicy. Prosimy mieszkańców o zachowanie ostrożności oraz szczególną uwagę podczas poruszania się po mieście - apelują urzędnicy z pilskiego ratusza.

 

Usuwanie skutków nawałnicy w Pile. Jak informuje Straż Miejska w Pile trwa usuwanie skutków obfitych opadów deszczu połą...

Opublikowany przez Miasto Piła na 13 września 2017

 

Ostrzeżenie o silnym wietrze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę przed południem. Wtedy też władze Piły - ze względów bezpieczeństwa - zdecydowały o tymczasowym zamknięciu Parku Miejskiego. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami park będzie zamykany zawsze przy niebezpiecznych warunkach atmosferycznych. CZYTAJ WIĘCEJ: Park Miejski otwarty, ale są ograniczenia [ZDJĘCIA].

 

UWAGA silny wiatr! Z tego powodu od godziny 13.30 zostanie zamknięty czasowo Park Miejski.

Opublikowany przez Miasto Piła na 13 września 2017
wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności