Sobota, 24.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gabriel, Marek, Szymon
Bezpieczeństwo i prawo Region 18.09.2017 20:16

Kolce w asfalcie. Nagroda za wskazanie sprawcy

Fot. Facebook/ Rzadkowo

Wójt Kaczor wyznaczył nagrodę finansową za pomoc we wskazaniu osób, które wwierciły ostre kolce na trasach z Piły do Kaczor i z Kaczor do Rzadkowa.

O sprawie informowaliśmy w Życiu Piły w ubiegłym tygodniu. Pilska policja odebrała kilkanaście zgłoszeń od kierowców, którzy na drogach z Piły do Kaczor i z Kaczor do Rzadkowa przebili w swoich autach opony. Jak donoszą mieszkańcy regionu - na tych trasach ktoś wwiercił w asfalt ostre kolce. Policja znalazła jeden taki przedmiot na drodze z Piły do Kaczor. Ostry kolec z asfaltu na odcinku między Kaczorami a Rzadkowem znalazł też mieszkaniec Rzadkowa.

 

- Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile prowadzą czynności wyjaśniające, zmierzające do wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia oraz ustalenia sprawcy bądź sprawców. Należy zwrócić uwagę, że tak ostre i niebezpieczne przedmioty na ulicy mogą doprowadzić do tragedii. Apelujemy o ostrożność - mówi podkom. Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

 

Samorządowcy i służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo bardzo poważnie potraktowali te doniesienia. W miniony piątek w Urzędzie Gminy w Kaczorach odbyło się spotkanie w tej sprawie. Udział w nim wzięli m.in. wójt gminy Kaczory Brunon Wolski, Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pile Jan Tuszyński i prezes OSP Kaczory Jan Twardowski.

 

Wójt Kaczor wyznaczył nagrodę finansową dla osoby, która pomoże w ujęciu sprawcy. Na ten cel Brunon Wolski przeznaczy dwa tysiące złotych. - Musimy wiedzieć, że mamy do czynienia ze świadomym i celowym działaniem, które ma doprowadzić do wypadku w ruchu lądowym. Wójt Gminy Kaczory wyznacza nagrodę w wysokości dwóch tysięcy złotych za pomoc w znalezieniu sprawcy bądź sprawców. W związku z powyższym prosimy o kontakt z najbliższą jednostką Policji lub pod  numerem telefonu 997 - głosi komunikat na stronie internetowej Gminy Kaczory.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności