Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Bezpieczeństwo i prawo Galerie 18.09.2017 22:05

Strażacy ratują uwięzione zwierzęta [ZDJĘCIA]

Fot. KP PSP Wałcz

Zazwyczaj ich pracę wiążemy z ratowaniem ludzkiego życia w pożarach i wypadkach samochodowych, czy usuwaniem skutków nawałnic. Ale strażacy bardzo często pomagają też zwierzętom, które wpadają w tarapaty. W ostatnim czasie strażacy z naszego regionu uwalniali ze studzienek psa, cielaka i sarnę.

Z taką właśnie akcją strażacy z OSP z Wysokiej mieli do czynienia w poniedziałkowe popołudnie. Na ulicy Ogrodowej w Wysokiej pies wpadł do niezabezpieczonej studzienki. Dzięki pomocy strażaków po około 30 minutach od wezwania zwierzę zostało uwolnione.

 

Niedawno do podobnych działań zostali wezwani strażacy ochotnicy z Szydłowa. - Zostaliśmy zadysponowani do niecodziennego zdarzenia, cielak wpadł do studni. Po dojeździe na miejsce okazało się, że w studni o głębokości 8 metrów znajduję się zwierzę. Nasze działania polegały na oswietleniu terenu, wypompowaniu wody ze studni i wyciągnięciu cielaka przy pomocy pasów. Zwierzę całe i zdrowe wróciło do matki. Na miejsce zadysponowano również OSP Róża Wielka. Działania trwały około dwie godziny - relacjonują strażacy z OSP Szydłowo.

 

Z podobną akcją mierzyli się też niedawno strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu. - Dyżurny przyjął zgłoszenie o sarnie, która wpadła do studzienki melioracyjnej na polach w okolicy Chwiramu. Stan zwierzęcia wskazywał na duże wycieńczenie - informują wałeccy strażacy, którzy po wyciągnięciu sarny z dołu o głębokości czterech metrów przekazali zwierzę lekarzowi weterynarii.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności