Sobota, 24.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gabriel, Marek, Szymon
Galerie Miasto 20.09.2017 10:34

„Jak mogę to pomagam”. Michał Kubiak tworzy fundację [ZDJĘCIA]

Fot. Życie Piły

Przed laty grał w pilskim Jokerze, dziś jest kapitanem siatkarskiej reprezentacji Polski i zawodnikiem japońskiego klubu Panasonic Panthers. Urodzony w Wałczu, ale wciąż związany z Piłą Michał Kubiak tworzy fundację, która ma pomagać dzieciom.

- Od zawsze mówiłem, że jak mogę to pomagam i jeśli tylko mam czas i możliwości to nie odwracam się od potrzebujących. Pomysł na uruchomienie fundacji chodził mi po głowie już od dawna. Teraz do tego pomysłu dołączył się prezes spółki MAG, pan Jasiński i tak to się dzieje - mówi Michał Kubiak. - Mam świadomość, że nie będziemy w stanie pomóc każdemu, ale będziemy starali się pomóc tym najbardziej potrzebującym - dodaje.

 

We wtorek w hali sportowej Zespołu Szkół Gastronomicznych i w Parku Miejskim w Pile odbyła się sesja zdjęciowa, która ma promować fundację. Zdjęcia robił wałecki fotograf, Bartosz Ćmiel.

 

Kolejna fajna realizacja i kolejna fajna osoba poznana. Sesja z Michał Kubiak​ dla Fundacji jakiej jest współzałoż...

Opublikowany przez 1kadr.pl - Fotografia i Film na 20 września 2017

 

Podczas sesji z Michałem Kubiakiem do zdjęć pozował pierszy podopieczny fundacji, 10-letni Dominik. - Dominik urodził się ze skróceniem kończyny dolnej. Odbyła się już pierwsza operacja, przed nami kolejne - mówi mama Dominika. Fundacja współtworzona przez Michała Kubiaka ma pomóc w finansowaniu operacji i zabiegów Dominika.

 

- Tak jak w przypadku Dominika, tak i dla kolejnych podopiecznych chcemy zbierać fundusze, ale i pomagać na inne możliwe sposoby. Mamy nadzieję, że fakt iż tworzymy tę fundację z Michałem Kubiakiem pomoże nam odnieść sukces - mówi członek zarządu spółki MAG, Błażej Jasiński.

 

Fundacja jest na etapie tworzenia i rejestracji. Najprawdopodobniej będzie nazywać się "Nadzieja". - Nad nazwą jeszcze myślimy, ale wydaje mi się to dobry pomysł - mówi Michał Kubiak.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności