Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Miasto 20.09.2017 20:06

Wybierz spacer lub autobus. W piątek dzień bez samochodu

Fot. Życie Piły

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Piątek będzie dniem bez samochodu. Właściciele aut będą mogli skorzystać w Pile z darmowych przejazdów autobusem. W trasę wyruszy też "Kulturalny autobus". Będzie również tort w Biurze Obsługi Klienta MZK.

- Zamieniając samochód na autobus, każdy podróżny przyczyni się do 14-krotnie mniejszej emisji CO2. Spowoduje to 13-krotnie mniejsze zużycie paliwa, co sprawi że mieszkańcy będą oddychać czystszym powietrzem oraz zaoszczędzą pieniądze. Im więcej osób zdecyduje się na takie działania, tym większy zysk dla wszystkich mieszkańców miasta - przekonują organizatorzy akcji.


W Pile na Europejski Dzień bez Samochodu - tradycyjnie już - przygotowano atrakcje dla właścicieli aut i osób korzystających z komunikacji miejskiej. Wszystko po to, by zachęcić pilan do częstszego korzystania z autobusów. - Każdy właściciel samochodu może skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej za okazaniem dowodu rejestracyjnego - mówi Anna Kujawa z Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile. 
 
W piątek na ulice Piły wyjedzie też "Kulturalny autobus". - 22 września, w Europejskim Dniu bez Samochodu łączymy podróż i literaturę. Autobus linii specjalnej rozpocznie literacką podróż sprzed Regionalnego Centrum Kultury w Pile o godzinie 17.00. Każdy pasażer może zabrać ze sobą ulubioną książkę. Spełniamy marzenie, by nie zamykać książki w pośpiechu, bo właśnie autobus dojechał na końcowy przystanek. Autobus w godzinach od 17.00 do 18.30 będzie jeździł ulicami Piły, a aktorzy Teatru Wirtualnego i pasażerowie będą czytać swoje ulubione książki. Książka w ręku jest biletem. Chęć posłuchania ciekawej literatury - również - dodaje Anna Kujawa.

 

Miejski Zakład Komunikacji w Pile zaprasza też do świętowania "roczku" Biura Obsługi Klienta przy al. Piastów. - Na wszystkich pasażerów, którzy w piątek, 22 września w godzinach od 14.00 do 17.00 będą kupowali bilety będzie czekał tort urodzinowy. Dodatkowo - dla tych, którzy tego dnia zdecydują się wykupić bilet sieciowy 90-dniowy - album, wydany z okazji Jubileuszu 60-lecia Komunikacji Miejskiej w Pile - gratis - mówi Anna Kujawa.


Informacje o obchodach Europejskiego Dnia bez Samochodu i ofercie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile znajdziecie na stronie internetowej MZK.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności