Sobota, 24.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gabriel, Marek, Szymon
Kultura 20.09.2017 21:17

Muzea zapraszają seniorów. W weekend bezpłatny wstęp

Fot. materiały prasowe MKiDN

W ten weekend w wielu instytucjach kultury w całym kraju odbędzie się kolejna edycja kampanii „60+kultura”. W sobotę i niedzielę seniorzy będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z oferty tych instytucji. Sprawdź gdzie w Pile i regionie odbędzie się akcja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Kolejna edycja akcji „60+kultura” odbędzie się w dniach 23 - 24 września. Kampania jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania - informuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Według danych Ministerstwa, w naszym regionie w akcji udział biorą tylko dwie instytucje - w Pile Muzeum Stanisława Staszica. W sobotę i niedzielę seniorzy za darmo będą mogli obejrzeć wystawę stałą "Stanisław Staszic 1755-1826" oraz czasową - "Tadeusz Kościuszko w historii i tradycji". W weekend muzeum Stanisława Staszica przy ul. Browarnej 18 w Pile czynne jest między 10.00 a 16.00.

 

Seniorów na weekend z kampanią „60+kultura” zaprasza też Muzeum Ziemi Złotowskiej. W sobotę i niedzielę dla seniorów bezpłatnie zostanie udostępniona wystawa czasowa oraz wystawy stałe. W sobotę odbędzie się jubileusz 55-lecia Muzeum Ziemi Złotowskiej. O 15.00 zostanie oficjalnie otwarta wystawa "Muzealnicy na podwójną piątkę", a po wernisażu odbędzie się promocja folderu "Małymi krokami po Muzeum Ziemi Złotowskiej". Z kolei o 17.00 w sali Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej odbędzie się koncert zespołu mandolinowego Frygi.

 

Pełna lista instytucji, które włączyły się w kampanię „60+kultura” dostępna jest na stronie internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności