Sobota, 24.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gabriel, Marek, Szymon
Miasto 21.09.2017 05:45

Powstanie raport o sytuacji seniorów w Pile

Fot. Pixabay

Władze Piły we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową przygotowują kompleksową diagnozę sytuacji osób starszych w naszym mieście.

- Wiedza na temat tego, jakie są oczekiwania i jaki jest stan obecny jest wiedzą kluczową w zarządzaniu - mówi prezydent Piły, Piotr Głowski. - Te badania są tym bardziej istotne, że dotyczą grupy która wyraźnie się zmienia. Gdybyśmy porównali seniorów sprzed dwudziestu lat i tych dzisiaj, to bez wątpienia dziś mają już zupełnie inne potrzeby i oczekiwania. Po prostu inaczej żyją. Dlatego chcemy dowiedzieć się, jakie są oczekiwania seniorów - od najprostszych rzeczy, związanych chociażby z funkcjonowaniem komunikacji aż po to, czego oczekują jeśli chodzi o kierunki rozwoju miasta - dodaje Piotr Głowski.

 

Tę wiedzę mają przynieść badania ankietowe, które pod kierunkiem profesora Wojciecha Maliszewskiego prowadzić będzie zespół pracowników naukowych i studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile. - Raport o sytuacji  osób starszych w Pile będzie pomocny w prowadzonej przez miasto polityce senioralnej. Stanie się także ważnym instrumentem przy ubieganiu się o środki zewnętrzne na podejmowane przez miasto działania na rzecz seniorów - informuje pilski Urząd Miasta.

 

Badania rozpoczną się 15 października i potrwają do końca roku akademickiego.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności