Sobota, 24.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gabriel, Marek, Szymon
Galerie Region 28.09.2017 17:42

Powiat Pilski ma swoje logo [GALERIA]

Fot. Księga znaku/ www.powiat.pila.pl

Noteć, Gwda, wzór haftu krajeńskiego i element symbolizujący charakterystyczną dla regionu przyrodę znalazły się w logotypie Powiatu Pilskiego. Znak ma być wykorzystywany m.in. w materiałach promocyjnych Starostwa Powiatowego w Pile.

- Zdecydowana większość jednostek samorządu posiada swój logotyp. My do tej pory oznaczaliśmy swoje pisma herbem. Dla wielu jest to znak rozpoznawalny, ale nie dla wszystkich. Dlatego też powstał ten logotyp, a w nim została zawarta nazwa "Powiat Pilski". Chodzi o spójną politykę promocyjną - mówi starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

 

W znaku graficznym, który ma być znakiem rozpoznawczym Powiatu Pilskiego zawarto charakterystyczne dla regionu elementy - symbole rzek powiatu - Gwdy i Noteci oraz element wzorów haftu krajeńskiego, który nawiązuje do tradycji związanej z regionem. Zielona część logotypu ma podkreślać ogromne znaczenie przyrody i ciągłego rozwoju rolnictwa oraz turystyki, a czerwona część znaku symbolizuje "miejsce tętniące życiem kulturalnym i społecznym, jakim jest powiat pilski" - czytamy w księdze znaku, opisującej logotyp Powiatu Pilskiego.

 

Za projekt i prawa do logotypu Starostwo Powiatowe w Pile zapłaciło około czterech tysięcy złotych.

 

Próby wprowadzenia logotypu Powiatu Pilskiego podejmowano już w 2011 roku, gdy starostą był Mirosław Mantaj. Wtedy ogłoszono konkurs na znak, mający charakteryzować powiat. Wybrano zwycięzcę i wypłacono mu dwa tysiące złotych nagrody, ale logotyp nie był używany ponieważ okazało się, że jest łudząco podobny do logo jednego z marketów spożywczych [grafiki prezentujemy w galerii pod tekstem]. - Mamy nadzieję, że tym razem nie okaże się, że nasze logo jest podobne do innego znaku. Na wszelki wypadek zabezpieczyliśmy się w umowie przed takim zdarzeniem. Gdyby okazało się, że ten znak jest plagiatem mamy prawo otrzymać zwrot pieniędzy. W umowie zastrzegliśmy też, że w ciągu roku od jej podpisania będziemy otrzymywać bezpłatnie ewentualne modyfikacje tego znaku w określonym zakresie - dodaje starosta Eligiusz Komarowski.

 

Uchwałę w sprawie ustanowienia logo Powiatu Pilskiego radni przyjęli na czwartkowej sesji.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności