Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Miasto Polityka 02.10.2017 19:15

"Czarny Wtorek" również w Pile. Protest na deptaku

Zdjęcie z "Czarnego Protestu", który odbył się w Pile 3 października 2016 r. Fot. Życie Piły (archiwum)

3 października, w rocznicę "Czarnego Protestu" w całej Polsce odbędą się manifestacje organizowane przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Również w Pile odbędzie się pikieta, podczas której zbierane będą podpisy pod projektem ustawy Ratujmy Kobiety 2017.

- Rok temu protestowaliśmy razem przeciw barbarzyńskiemu projektowi całkowitego zakazu aborcji. Ponad 250 tysięcy osób wyszło na ulice 150 miast w Polsce, na znak solidarności w większości ubrani na czarno. Oddolna koalicja kobiet i mężczyzn zapoczątkowała ideę Strajku Kobiet. W tym roku protestujemy, bo walka trwa nadal. Szykują się kolejne projekty odebrania nam wolności, godności i prawa do wolnego wyboru. Dlatego wychodzimy na Wielką Zbiórkę. Nie odpuszczamy, nie składamy parasolek! Niech nas usłyszą! Niech nas zobaczą - mówią organizatorki wtorkowego protestu. - Będziemy zbierać podpisy pod projektem Ustawy Ratujmy Kobiety 2017, przypomnimy postulaty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet oraz uczcimy stulecie przyznania praw wyborczych kobietom w Polsce - dodają.

 

Zaplanowana na wtorek, 3 października manifestacja rozpocznie się o 18.00 na deptaku przy ul. Śródmiejskiej w Pile. - Dodatkowo w trakcie manifestacji w Pile będzie miała miejsce zbiórka rzeczowa dla kobiet w potrzebie przebywających w Domu dla Matek Samotnie Wychowujących Dzieci, Kobiet Bezdomnych i Niepełnosprawnych Monar - Markot w Pile. Prosimy o przejrzenie zawartości szaf i przyniesienie czystych i nieuszkodzonych ubrań, w szczególności: swetry, kurtki, bluzy, spodnie dresowe, leginsy, buty i bielizna - dodają organizatorki manifestacji.

 

#WielkaZbiórka #CzarnyWtorek już jutro o 18.00 na Deptaku. Będziemy zbierać podpisy pod projektem Ustawy Ratujmy Kobiety...

Opublikowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet - Piła na 2 października 2017
wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności