Sobota, 24.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gabriel, Marek, Szymon
Bezpieczeństwo i prawo 03.10.2017 16:44

Pijana za kierownicą. Jechała do izby wytrzeźwień po bliską osobę

Fot. Życie Piły

Pijani kierowcy, piesi którzy przechodzili przez jezdnię w niedozwolonych miejscach i kierowcy przekraczający prędkość - w ostatnich dniach policjanci z Piły ukarali kilkadziesiąt osób. Jedna z zatrzymanych - będąc pod wpływem alkoholu - jechała odebrać bliską osobę z izby wytrzeźwień.

- W okresie ostatnich kilku dni funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego z pilskiej komendy zatrzymali na terenie naszego powiatu siedmiu kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Wśród zatrzymanych osób dominowali kierowcy samochodów osobowych. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący samochodem Peugeot 207, 33-letni mieszkaniec Piły. Podczas kontroli stanu trzeźwości mężczyzny, okazało się, że miał on w wydychanym powietrzu blisko trzy promile i spowodował kolizję, zderzając się z dwoma pojazdami osobowymi, a następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia - relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile. - W innym przypadku jedna z nietrzeźwych, zatrzymanych kobiet jechała odebrać z Izby Wytrzeźwień bliską osobę, sama będąc pod wpływem alkoholu - dodaje Żaneta Kowalska.

 

W ostatnich dniach pilscy policjanci ukarali też blisko 50 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość i ponad 60 pieszych, którzy przechodzili w miejscach niedozwolonych lub na czerwonym świetle. - Ukaranych zostało również kilkunastu kierowców, którzy naruszyli przepisy o zachowaniu się wobec pieszych. Policjanci zatrzymali również 8 praw jazdy oraz 10 dowodów rejestracyjnych - dodaje Żaneta Kowalska.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności