Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Bezpieczeństwo i prawo 04.10.2017 10:39

Policjanci z Piły zlikwidowali rozlewnię spirytusu [VIDEO]

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Pile

Policjanci zabezpieczyli ponad dwa tysiące litrów spirytusu i ponad sto tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W związku ze sprawą zatrzymano 46-letniego mężczyznę.

Nielegalna rozlewnia prowadzona była na terenie województwa zachodniopomorskiego. - Na miejscu policjanci zabezpieczyli destylarnię o pojemności 220 litrów, w części wypełnioną spirytusem. W obiekcie funkcjonariusze ujawnili również - połączone ze sobą za pomocą systemu specjalnych węży i pomp - zbiorniki z alkoholem. W pomieszczeniach gospodarczych znajdowały się też kartony, plastikowe i szklane butelki, pojemniki z nakrętkami oraz urządzenia służące do destylacji i rozlewania alkoholu - mówi podkom. Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile. - Łącznie funkcjonariusze ujawnili ponad dwa tysiące litrów spirytusu i ponad sto tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, maszynę do cięcia tytoniu oraz tytoń. Wprowadzenie tak dużej ilości nielegalnego towaru do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na straty w kwocie ponad 200 tysięcy złotych - dodaje.

 

Nielegalny towar został zabezpieczony, a jego właściciel - 46-letni mężczyzna - trafił do aresztu. - Mężczyzna był już karany za prowadzenie nielegalnej rozlewni spirytusu i posiadanie towarów bez polskich znaków akcyzy - dodaje Żaneta Kowalska.

 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności