Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Miasto 05.10.2017 17:45

Przygarnij Burka. Szukamy nowych domów dla psów ze schroniska

Fot. Życie Piły

W schronisku dla zwierząt w Pile przebywa ponad 350 psów. Prawie dwieście jest gotowych do adopcji. W schronisku trwają dni otwarte, a w sobotę na Wyspie odbędzie się kolejna akcja "Przygarnij Burka".

Dni otwarte w schronisku rozpoczęły się w środę, w Światowy Dzień Zwierząt. - W tym czasie można zobaczyć jak wygląda codzienna praca schroniska, prozmawiać z pielęgniarzami i - przede wszystkim - zapoznać się z psami, które są pod naszą opieką - mówi właściciel schroniska, Zenon Jażdżewski. Dni otwarte w schronisku dla zwierząt w Pile - Leszkowie potrwają do niedzieli włącznie.

 

A w sobotę w Parku na Wyspie odbędzie się kolejna odsłona akcji "Przygarnij Burka". Kilka lat temu zainicjowała ją żona prezydenta Piły. - Na Wyspie będziemy starali się znaleźć domy dla psów ze schroniska. Będzie z nami osiem wytypowanych wcześniej psów - mówi prezydent Piły, Piotr Głowski.

 

Na Wyspie osoby, które rozważają adopcję psa ze schroniska będą mogły porozmawiać z pracownikami placówki. Do dyspozycji będzie też zoopsycholog. - Zachęcam do spotkania na Wyspie, a tych którzy chcą i mogą zająć się tymi psiakami do przygarnięcia psa ze schroniska - mówi Piotr Głowski.

 

Sobotnia akcja "Przygarnij Burka" w Parku na Wyspie w Pile rozpocznie się o godzinie 13.00.

 

Wszystkie psiaki z tegorocznej akcji. Więcej informacji o psach znajdziecie na naszym wydarzeniu. Prosimy o udostępnianie 🐶🐶🐶

Opublikowany przez Miasto Piła na 29 września 2017

 

Informacje o akcji "Przygarnij Burka" dostępne są też na stronie wydarzenia na Facebooku.

 

Osoby, które nie mogą adoptować psa ze schroniska, a chcą pomóc przebywającym tam zwierzętom mogą odwiedzać je i zabierać na spacer. Odwiedziny i spacery z psami przebywającymi w schronisku dla zwierząt w Pile - Leszkowie możliwe są codziennie między 12.00 a 18.00, również w soboty i niedziele. Psa na spacer może zabrać tylko osoba pełnoletnia, po podpisaniu specjalnej umowy. Niepełnoletnie osoby mogą zaopiekować się przez chwilę porzuconym zwierzakiem tylko w towarzystwie pełnoletniego opiekuna. CZYTAJ WIĘCEJ: Nie możesz przygarnąć? Zabierz na spacer!

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności