Sobota, 24.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gabriel, Marek, Szymon
Miasto Sport 09.10.2017 16:12

Polacy na mundialu. Piła zorganizuje strefę kibica

Strefę kibica na pilskiej Wyspie zorganizowano podczas EURO 2012. Fot. Marcin Maziarz (archiwum)

Po awansie piłkarskiej reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Rosji pilski Urząd Miasta ogłosił, że na czas mundialu w Pile powstanie strefa kibica.

Rozgrywane w przyszłym roku mecze mistrzostw świata najprawdopodobniej będziemy mogli oglądać w strefie kibica w Parku na Wyspie. - Będziemy czynić wszelkie strania, żeby w Pile postała strefa kibica, żebyśmy wspólnie mogli przeżywać te wydarzenia - mówi prezydent Piły, Piotr Głowski.

 

Jak na razie nie wiadomo jednak nawet ile będzie kosztowała licencja na publiczne oglądanie meczów w strefach kibica. - Wiemy tylko tyle, że operatorem będzie Telewizja Polska i że - przez różnice w strefach czasowych - będzie to niełatwa operacja. Niekiedy będzie to przesunięcie o cztery a nawet pięć godzin. Ale jestem przekonany, że dla kibiców nie ma rzeczy niemożliwych i w strefie, którą chcemy zorganizoiwać na Wyspie, pojawią się o każdej porze dnia lub nocy - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile, Dariusz Kubicki.

 

Strefę kibica na pilskiej Wyspie zorganizowano podczas EURO 2012. Jej łączny koszt - uwzględniający nie tylko licencję, ale i organizację i ochronę strefy, a także wynajęcie telebimów - wyniósł około 400 tysięcy złotych.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności