Sobota, 24.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gabriel, Marek, Szymon
Miasto 11.10.2017 19:52

Piła - miasto idealne? Węglarczyk wystawił nam laurkę

Fot. Zbigniew Komorowski / fotografie.pila.pl

We wtorek w Pile odbyło się spotkanie z Bartoszem Węglarczykiem. Dziś dyrektor programowy Onet.pl podzielił się swoimi wrażeniami z wizyty w naszym mieście. "Oby każde miasteczko w Polsce tak wyglądało" - napisał Węglarczyk.

Bartosz Węglarczyk był gościem Klubu "Dialog" Regionalnego Centrum Kultury w Pile. Dziś, dzień po wizycie w naszym mieście, na Facebooku opisał swoje wrażenia z pobytu w Pile.

 

- Widziałem piękne polskie miasteczko, z dala od Warszawy, czyste, zadbane, bez bezrobocia, z rozwijającą się fantastycznie strefą inwestycyjną, z pięknie odnowionym zabytkowym dworcem kolejowym, z własnym festiwalem książek kryminalnych Kryminalna Piła, z tramwajem wodnym, z miejską zielenią o którą dba założona przez miejskie władze spółka socjalna należąca do osób wykluczonych społecznie, z wielką i prężną Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile ściśle współpracującą z lokalnym biznesem, miasteczko bez korków (bo z rondami zamiast świateł ulicznych), za to z premierami teatralnymi z całej Polski, z własnym lotniskiem, ze strażą miejską zajmującą się bezpieczeństwem mieszkańców zamiast ściganiem krzywo stojących aut i z własną stacją kosmiczną. Tak, tak, ze stacją kosmiczną, w której prowadzone są badania nad misją na Marsa.

 

Niemożliwe? Możliwe.

 

To Piła. Byłem tam wczoraj pierwszy raz w życiu. Wiem, że nie po raz ostatni, bo zakochałem się w tym miasteczku, gdzie ludzie widząc prezydenta miasta wymieniają z nim uprzejmie "dzień dobry", gdzie buduje się kilkadziesiąt kilometrów ścieżek rowerowych rocznie, gdzie urzędnik miejski widząc rzucony na ulicę śmieć podnosi go i zanosi do kosza, gdzie ludzie ustawiają się dzień wcześniej w kolejce na imprezę kulturalną i gdzie istnieją obok siebie ronda Żołnierzy Wyklętych i Władysława Bartoszewskiego.

 

I kto z Was wie, że Piła ma prawie identyczną powierzchnię co Paryż? A ma.

 

Cieszę się, że tam byłem. Cieszę się, że poznałem to miasto. Oby każde miasteczko w Polsce tak wyglądało. Mamy wspaniałe samorządy i myślących lokalnie superdziałaczy - napisał na swoim profilu na Facebooku Bartosz Węglarczyk.

 

Facebookowy wpis Bartosza Węglarczyka może przysłużyć się promocji Piły. Jego profil obserwuje ponad 21 tysięcy osób.

 

Zgadzacie się z obserwacjami Bartosza Węglarczyka? Dajcie znać w komentarzach.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności