Sobota, 24.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gabriel, Marek, Szymon
Region 11.10.2017 21:25

Pilskie starostwo z tytułem „Przyjazny Urząd”

Fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Starostwo Powiatowe w Pile poddało się ocenie ekspertów i zdobyło tytuł "Przyjaznego Urzędu". - To motywuje nas do dalszej pracy - mówi starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

Znak Jakości "Przyjazny Urząd" przyznawany jest w konkursie organizowanym przez katowicką spółkę Instytut Zarządzania i Rozwoju Jakości. - Przyznawany jest przez Kapitułę Ekspertów powołaną spośród naukowców specjalizujących się w problematyce administracji publicznej, zarządzania jakością i zarządzania publicznego, reprezentujących polskie uczelnie publiczne i niepubliczne oraz środowisko praktyków zarządzania publicznego i zarządzania jakością - czytamy w regulaminie konkursu. Jednostki samorządowe same zgłaszają się do konkursu i poddają ocenie ekspertów.

 

- Biuro Obsługi Mieszkańców, parking dla interesantów, elastyczne godziny otwarcia, miejsca dla matek z dziećmi, a przede wszystkim poprawa sprawności pracy to tylko część działań, które w ostatnich miesiącach podjęto w Starostwie. Wszystko po to, aby jak najlepiej służyć obywatelom i świadczyć im usługi na najwyższym poziomie. Między innymi te argumenty wpłynęły na uhonorowanie Starostwa Powiatowego w Pile zaszczytnym tytułem „Przyjazny Urząd 2017” - informuje Starostwo Powiatowe w Pile.

 

- To osiągnięcie jest efektem ciężkiej pracy wszystkich osób zatrudnionych w Starostwie. Możemy być zadowoleni, że nasz urząd jest postrzegany coraz przychylniej i życzliwiej. To motywuje nas do dalszej pracy. Bezustannie czynimy wiele udogodnień, żeby osoby przybywające do Starostwa czuły się w nim swobodnie. Osobiście staram się znaleźć czas dla każdego, kto chce ze mną porozmawiać – zarówno w cztery oczy, jak i za pomocą mediów społecznościowych. Myślę, że coraz lepiej widać, jak blisko społeczeństwa jesteśmy - mówi starosta pilski, Eligiusz Komarowski. 

 

Pilskie starostwo - jako jedno z dwóch w Polsce - przez najbliższy rok może szczycić się tytułem "Przyjaznego Urzędu". Drugim nagrodzonym w tej kategorii jest Starostwo Powiatowe w Piszu. W naszym regionie Znakiem Jakości "Przyjazny Urząd" przez 12 miesięcy może też tytułować się Urząd Miasta w Wałczu.

 

Laureaci konkursu są zobowiązani do uiszczenia opłaty. Nie oznacza to jednak, że płatny jest sam proces oceny. Koszty - już po merytorycznej ocenie ekspertów - ponoszą tylko te samorządy, które zdobędą Znak Jakości "Przyjazny Urząd". - Podmioty, które wezmą udział w konkursie, a nie uzyskają Znaku Jakości „Przyjazny Urząd”, nie wnoszą opłaty konkursowej ani żadnych innych opłat. Ustala się następujące stawki opłat konkursowych dla laureatów konkursu: -jednostka zatrudniająca do 20 pracowników - 2500 zł netto, -jednostka zatrudniająca od 21 do 40 pracowników - 3200 zł netto, -jednostka zatrudniająca od 41 do 100 pracowników - 3900 zł netto, -jednostka zatrudniająca od 100 do 150 pracowników - 4700 zł netto, -jednostka zatrudniająca powyżej od 151 do 200 pracowników - 5500 zł netto, -jednostka zatrudniająca powyżej 200 pracowników - 6000 zł netto (...) Poza opłatami konkursowymi, o których mowa (...) w konkursie nie obowiązują żadne inne opłaty - czytamy w regulaminie konkursu.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności